10 najlepszych zaklęć miecza w Minecraft - Kompletny przewodnik (2024)

Miecze są niezbędnym narzędziem dla każdego gracza Minecraft, zapewniając potężną broń do obrony przed wrogami i pokonywania mobów. Skuteczność miecza można jednak znacznie zwiększyć za pomocą zaklęć. Zaklęcia nadają mieczowi magiczne właściwości, pozwalając graczom na wyprowadzanie niszczycielskich ataków i uzyskanie przewagi w walce.

Spis treści

W tym przewodniku poznamy 10 najlepszych zaklęć miecza w grze Minecraft. Od zwiększania zadawanych obrażeń po dodawanie efektów specjalnych, te zaklęcia przeniosą twój miecz na wyższy poziom. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym graczem, który chce ulepszyć swój sprzęt, czy doświadczonym graczem szukającym najsilniejszego możliwego miecza, ten przewodnik pomoże ci wybrać najlepsze zaklęcia dla twojej broni.

Jednym z najpopularniejszych zaklęć miecza jest Ostrość. Zaklęcie to zwiększa obrażenia zadawane przez miecz, pozwalając ci pokonywać wrogów szybciej i mniejszą liczbą trafień. Ostrość można zastosować do miecza do poziomu V, a każdy poziom zwiększa obrażenia o 1,25 serca. Z Ostrością V, twój miecz będzie potężnym ciosem i sprawi, że nawet najtwardsze moby będą działać szybko.

Kolejnym potężnym zaklęciem jest Odrzut. Zaklęcie to dodaje efekt odrzutu do ataków, odrzucając wrogów do tyłu przy każdym trafieniu. Odrzut może być szczególnie przydatny w starciach z wieloma wrogami, ponieważ pozwala trzymać ich na dystans. Połącz Knockback z zaklęciem zadającym duże obrażenia, a będziesz w stanie szybko i skutecznie eliminować moby.

Zastrzeżenie: Ten poradnik dotyczy wersji Java gry Minecraft. Niektóre zaklęcia mogą mieć inne nazwy lub efekty w innych wersjach gry.

To tylko kilka przykładów 10 najlepszych zaklęć miecza w grze Minecraft. Każde zaklęcie oferuje unikalne korzyści, pozwalając ci dostosować miecz do swojego stylu gry i preferencji. Niezależnie od tego, czy chcesz zmaksymalizować obrażenia, dodać efekty specjalne, czy zwiększyć wytrzymałość, istnieje zaklęcie, które spełni twoje potrzeby. Więc śmiało, zaczaruj swój miecz i wyrusz na epickie przygody z bronią, która jest naprawdę legendarna.

10 najlepszych zaklęć miecza w Minecraft - Kompletny przewodnik

W grze Minecraft zaklęcia to potężne zdolności, które można dodać do broni i zbroi, aby nadać im specjalne zdolności i ulepszenia. Miecze, jako jedna z najważniejszych broni w grze, mają wiele zaklęć, które mogą znacznie zwiększyć ich skuteczność w walce. Oto 10 najlepszych zaklęć miecza w grze Minecraft:

 1. Ostrość: To zaklęcie zwiększa obrażenia zadawane przez miecz. Jest to jedno z najbardziej podstawowych i niezbędnych zaklęć dla miecza.
 2. Smite: Smite zwiększa obrażenia zadawane nieumarłym mobom, takim jak zombie i szkielety. Jest to szczególnie przydatne podczas walki z istotami z Netheru.
 3. Zmora stawonogów: To zaklęcie zwiększa obrażenia zadawane stawonogom, takim jak pająki i rybiki. Jest szczególnie skuteczne w biomie pająków.
 4. Knockback: Knockback dodaje efekt odrzutu do miecza, odpychając przeciwników dalej po trafieniu. Może to być przydatne zaklęcie do kontroli tłumu.
 5. Aspekt Ognia: Aspekt Ognia podpala przeciwników po trafieniu, zadając dodatkowe obrażenia w czasie. Jest to świetne zaklęcie do radzenia sobie z dużymi grupami wrogów.
 6. Plądrowanie: Plądrowanie zwiększa szanse na upuszczenie przez moby rzadkich przedmiotów po zabiciu mieczem. Jest to cenne zaklęcie do pozyskiwania rzadkich przedmiotów.
 7. Unbreaking: Unbreaking zwiększa wytrzymałość miecza, sprawiając, że wytrzyma on dłużej, zanim będzie wymagał naprawy. Jest to praktyczne zaklęcie dla broni o długiej żywotności.
 8. Naprawa: Naprawa naprawia miecz za pomocą kul doświadczenia, sprawiając, że jest on samowystarczalny, ponieważ zużywa punkty doświadczenia. Jest to potężne zaklęcie zapewniające trwałość.
 9. Zamiatająca Krawędź: Zamiatająca Krawędź zwiększa obrażenia zadawane wielu przeciwnikom za jednym zamachem. Jest skuteczna przeciwko grupom wrogów, takim jak horda zombie.
 10. Ostrość: Ostrość zwiększa obrażenia zadawane przez miecz. Jest to jedno z najbardziej podstawowych i niezbędnych zaklęć dla miecza.

Zaklęcia te można uzyskać za pomocą stołu do zaklinania, kowadła lub wędki. Eksperymentuj z różnymi kombinacjami, aby znaleźć najlepsze zaklęcia dla swojego stylu gry. Miłego czarowania!

Ostrość

Zaklęcie ostrości jest jednym z najważniejszych zaklęć dla miecza w grze Minecraft. Zwiększa ilość obrażeń zadawanych przez miecz, czyniąc go potężniejszym przeciwko wrogom. Im wyższy poziom ostrości, tym więcej obrażeń zadaje miecz.

Gdy miecz jest zaklęty w Ostrość, staje się idealną bronią do walki z mobami i innymi graczami. Znacznie poprawia skuteczność miecza w walce, pozwalając graczom na szybsze i skuteczniejsze pokonywanie wrogów.

Ostrość można zastosować do dowolnego typu miecza, w tym mieczy diamentowych, żelaznych, złotych i kamiennych. Można ją również łączyć z innymi zaklęciami, aby stworzyć jeszcze potężniejszą broń. Na przykład, połączenie Ostrości z Uderzeniem lub Zmorą Stawonogów może zwiększyć skuteczność miecza w walce z niektórymi rodzajami mobów, takimi jak nieumarłe stworzenia lub pająki.

Aby uzyskać zaklęcie Ostrości, gracze mogą albo znaleźć zaklętą księgę z Ostrością w skrzyniach z łupami lub podczas łowienia ryb, albo mogą użyć stołu do zaklinania lub kowadła, aby bezpośrednio zakląć swój miecz. Im wyższy poziom doświadczenia gracza, tym większa szansa na uzyskanie wyższych poziomów Ostrości.

Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca różne poziomy Ostrości i odpowiadający im wzrost obrażeń:

Poziom OstrościWzrost obrażeń
Ostrość I+1.25 obrażeń
Ostrość II+2.5 obrażeń
Ostrość III+3.75 obrażeń
Ostrość IV+5 obrażeń
Ostrość V+6.25 obrażeń

Podsumowując, Ostrość jest niezbędnym zaklęciem dla każdego miecza w grze Minecraft. Znacząco zwiększa obrażenia zadawane przez miecz, czyniąc go potężną bronią przeciwko wrogom. Gracze mogą uzyskać Ostrość na różne sposoby i mogą łączyć ją z innymi zaklęciami, aby uzyskać jeszcze większą skuteczność. Upewnij się więc, że zaczarowałeś swój miecz Ostrością, aby zmaksymalizować swoje zdolności bojowe w Minecraft.

Smite

Zaklęcie Smite jest jednym z najbardziej przydatnych zaklęć dla miecza w grze Minecraft. Jest szczególnie skuteczny przeciwko nieumarłym mobom, takim jak zombie, szkielety i więdnące szkielety. Gdy masz miecz z zaklęciem Smite, obrażenia zadawane nieumarłym mobom zostaną zwiększone.

Czytaj także: Pozwolić Lawanowi zdetonować bomby czy uratować Lawana w Dying Light 2: Stay Human? - Moralny dylemat

Aby uzyskać zaklęcie Smite, możesz użyć stołu do zaklinania lub kowadła. Im wyższy poziom zaklęcia, tym większa premia do obrażeń zadawanych nieumarłym przeciwnikom. Ważne jest, aby pamiętać, że zaklęcie Smite nie może być stosowane do łuków lub innych broni, a jedynie do mieczy.

Poniżej znajdują się różne poziomy zaklęcia Smite i odpowiadające im premie do obrażeń:

Smite I: +2.5 dodatkowych obrażeń

 • Smite II: **+5 dodatkowych obrażeń
 • Smite III:** +7.5 dodatkowych obrażeńSmite IV: +10 dodatkowych obrażeń
 • Smite V:** +12.5 dodatkowych obrażeń

Zaleca się używanie zaklęcia Smite podczas eksploracji Netheru lub walki z hordą nieumarłych mobów. Dzięki wyższym poziomom Smite możesz łatwiej i skuteczniej pokonywać zombie i szkielety. Należy pamiętać, że premia do obrażeń zadawanych przez Smite jest ograniczona w pewnym momencie, więc używanie Smite V niekoniecznie jest bardziej efektywne niż Smite IV.

Zmora stawonogów

Zaklęcie Bane of Arthropods to potężne zaklęcie dla mieczy w grze Minecraft. Zaklęcie to ma szansę zadać dodatkowe obrażenia mobom stawonogów, w tym stworzeniom takim jak pająki, pająki jaskiniowe, rybiki srebrne i endermity.

Kiedy miecz z zaklęciem Zmora stawonogów jest używany przeciwko tego typu mobom, ma szansę zadać dodatkowe obrażenia, co czyni go cennym zaklęciem do radzenia sobie z tymi konkretnymi wrogami.

Czytaj także: Poznaj utalentowanych aktorów głosowych w Elden Ring Elden Ring obsada głosowa

Zaklęcie Zmora stawonogów ma 5 poziomów, a każdy z nich zwiększa szansę i ilość obrażeń zadawanych stawonogom. Im wyższy poziom zaklęcia, tym większa skuteczność przeciwko tym stworzeniom.

Zaklęcie to może być szczególnie przydatne podczas eksploracji jaskiń, szybów kopalnianych lub twierdz, ponieważ obszary te często zawierają dużą liczbę mobów pająków i rybek srebrzystych. Zaklęcie Zmora stawonogów pozwala na szybszą i łatwiejszą eliminację tych wrogów, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla graczy, którzy często napotykają moby stawonogów.

Należy zauważyć, że zaklęcie Zmora stawonogów nie jest tak wszechstronne, jak niektóre inne zaklęcia miecza. Jest skuteczne tylko przeciwko mobom stawonogów i nie zapewnia żadnych korzyści przeciwko innym typom wrogów. Dlatego też bardziej przydatne może być posiadanie osobnego miecza z tym zaklęciem specjalnie do walki ze stawonogami, podczas gdy do innych rodzajów bitew można używać innego miecza z zaklęciami o bardziej ogólnym przeznaczeniu.

Podsumowując, zaklęcie Bane of Arthropods jest cennym narzędziem w arsenale gracza podczas walki z mobami stawonogów w Minecrafcie. Jego zdolność do zadawania dodatkowych obrażeń tym wrogom sprawia, że jest to świetny wybór dla graczy, którzy często napotykają pająki, rybiki i inne stawonogi w swoich przygodach.

Knockback

Knockback to zaklęcie, które daje mieczowi możliwość odrzucania wrogów po ich trafieniu. Zaklęcie to można zastosować do każdego miecza, co czyni go cennym atutem w walce.

Gdy gracz lub mob zostanie trafiony mieczem z odrzutem, zostanie odepchnięty od atakującego, tworząc między nimi pewien dystans. Może to być szczególnie przydatne, gdy mamy do czynienia z wieloma wrogami lub próbujemy utrzymać dystans między sobą a potężnym przeciwnikiem.

Odrzut ma cztery różne poziomy, z których każdy zwiększa siłę efektu odrzutu. Oto poziomy i odpowiadająca im siła:

 1. Odrzut I - Umiarkowany efekt odrzutu
 2. Odrzut II - Silny efekt odrzutu
 3. Odrzut III - Bardzo silny efekt odrzutu
 4. Odrzut IV - Niezwykle silny efekt odrzutu.

Chociaż efekt odrzutu może być przydatny w wielu sytuacjach, nie zawsze jest to najbardziej praktyczne zaklęcie na mieczu. Na przykład, jeśli starasz się trzymać wrogów blisko siebie, aby zadawać ciągłe obrażenia, odrzut może utrudnić ci tę strategię.

Ponadto, niektóre moby, takie jak szkielety i wiedźmy, mogą atakować cię z dystansu nawet z odrzutem. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę swój styl gry i rodzaj wrogów, których często napotykasz, zanim zdecydujesz się zaczarować swój miecz z odrzutem.

Ogólnie rzecz biorąc, odrzut może być cennym zaklęciem na mieczu, zapewniając ci możliwość stworzenia dystansu między tobą a wrogami. Ważne jest jednak, aby rozważyć zalety i wady przed zaklęciem miecza z odrzutem, aby upewnić się, że jest to zgodne z twoim stylem gry i strategią walki.

FAQ:

Jakie są najlepsze zaklęcia miecza w Minecrafcie?

Najlepsze zaklęcia miecza w Minecrafcie to Ostrość, Zamiatająca Krawędź, Odrzut, Aspekt Ognia, Grabież, Niezniszczalność, Naprawianie, Klątwa Zniknięcia, Uderzenie i Zmora Stawonogów.

Co robi zaklęcie Ostrość?

Zaklęcie Ostrość zwiększa obrażenia zadawane przez miecz. Może być stosowane do 5 poziomów.

Jak działa zaklęcie Zamiatająca Krawędź?

Zaklęcie Zamiatająca Krawędź pozwala graczowi zadawać obrażenia wielu wrogom jednocześnie podczas wykonywania zamaszystego ataku. Im wyższy poziom zaklęcia, tym szerszy obszar działania.

Jaki jest cel zaklęcia Powalenie?

Zaklęcie odrzutu dodaje odrzut do miecza, co oznacza, że odepchnie on wrogów, gdy zostaną trafieni. Może to być przydatne do trzymania wrogów na dystans.

Co robi zaklęcie Aspekt Ognia?

Zaklęcie Aspekt Ognia podpala wrogów, gdy zostaną trafieni mieczem. Może to być przydatne do zadawania dodatkowych obrażeń w czasie.

Zobacz także:

 • Odblokowanie skórki Eren Jaeger w Fortnite: Przewodnik krok po kroku
 • 7 wskazówek, jak sprawić, by fotel do gier był wyjątkowo wygodny
 • Przewodnik krok po kroku: Jak ukończyć zadanie Carted Away w Hogwarts Legacy?
 • Odpowiedzi na wszystkie egzaminy końcowe w Pokémon Scarlet i Violet
 • Jak zdobyć pastę cementową w Ark: Survival Evolved - kompletny poradnik
 • Jak ukończyć crossover TCG: Wyzwanie zaawansowanej kolekcji w Pokémon Go - przewodnik krok po kroku
 • NBA 2K22 The City i MyPlayer: Nagrody za sezon 8 - wszystkie poziomy, przedmioty i nie tylko
10 najlepszych zaklęć miecza w Minecraft - Kompletny przewodnik (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Sen. Ignacio Ratke

Last Updated:

Views: 5933

Rating: 4.6 / 5 (56 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Sen. Ignacio Ratke

Birthday: 1999-05-27

Address: Apt. 171 8116 Bailey Via, Roberthaven, GA 58289

Phone: +2585395768220

Job: Lead Liaison

Hobby: Lockpicking, LARPing, Lego building, Lapidary, Macrame, Book restoration, Bodybuilding

Introduction: My name is Sen. Ignacio Ratke, I am a adventurous, zealous, outstanding, agreeable, precious, excited, gifted person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.