فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (2024)

فیلم سینمایی آمریکایی در میان تمامی فیلم های جهانی تولید کشورهای مختلف جایگاه ویژه و به خصوصی دارد. تماشای فیلم های سینمایی آمریکایی می تواند یکی از بهترین سرگرمی ها برای اوقات فراغت باشد. سینمای هالیوود یا اصطلاحا سینمای مستقل آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین صنایع آمریکا محسوب می شود و همواره با ساخت فیلم های سینمایی سهم عمده ای از بخش سرگرمی ایالات متحده را در اختیار دارد. به طوری که امروزه هالیوود یک سینمای فراملی و جهانی برای آمریکا محسوب می شود. هر سال بیش از 700 فیلم سینمایی آمریکایی جدید در هالیوود ساخته می شود. اغلب افراد به دنبال فیلم سینمایی آمریکایی دوبله فارسی هستند. خوشبختانه اکثریت فیلم های سینمایی آمریکایی پس از ساخت در کشورهای مختلف اکران و دوبله آن در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. در سری نقد و بررسی های قبلی بهترین فیلم های خارجی جهان را گردآوری و ارائه کردیم که البته غریب به اتفاق آنها فیلم های سینمایی آمریکایی هستند. فیلم های آمریکایی در ژانرهای متنوعی تهیه و تولید می شوند در این سری نقد و بررسی از میزبان فا مگ فیلم سینمایی آمریکایی جنگی، چند فیلم سینمایی آمریکایی جدید اکشن، فیلم آمریکایی عاشقانه و ژانرهای دیگری را معرفی نمودیم تا بتوانید از تماشای فیلم های جدید آمریکایی لذت ببرید. اغلب این فیلم های آمریکایی سینمایی در دو دهه گذشته تولید شده اند.شما چه فیلم سینمایی جدید آمریکایی دیگری می شناسید که شایستگی حضور در این لیست را داشته باشد؟ فیلم های آمریکایی جدیدی که تماشا کرده اید را در بخش دیدگاه ها اعلام کنید تا در بروزرسانی بعدی به لیست بهترین فیلم های آمریکایی اضافه شوند.

بیش از یک میلیارد و 300 میلیون بلیط سینما در سال در بیش از چهل هزار سینمای آمریکا فروخته می شود. اگر چه فروش فیلم آمریکایی جدید به خاطر همه گیری کرونا کاهش محسوسی داشته، اما در سال 2018 فروش جهانی فیلم سینمایی آمریکایی به حدود 12 میلیارد دلار می رسید که فقط دو میلیارد دلار آن به فیلم سینمایی جدید آمریکایی انتقام جویان جنگ ابدیت اختصاص داشت.

فیلم های جدید آمریکایی به دلیل استفاده از تکنولوژی های جدید تصویربرداری و CGI، از جلوه های بصری و گرافیکی بسیار زیبایی برخوردار هستند. همچنین فیلم های جدید آمریکایی بودجه بسیار کلانی برای ساخت دارند و از این رو شاهد هستیم که فیلم های باکیفیتی مانند انتقام جویان در سالهای اخیر ساخته شده است. همچنین در سالهای اخیر شاهد استقبال گسترده از پلتفرمهای اینترنتی بودیم که شبکه نتفلیکس و دیزنی پلاس سرآمد آنها هستند. به طوری که بعضا شاهد بودیم فیلم های جدید آمریکایی ابتدا در این پلتفرمها در دسترس قرار می گیرند و پس از آن به سینماها می آیند. با توجه به علاقه بسیار زیاد تماشاگران و علاقه مندان دنیای فیلم به فیلم های جدید آمریکایی تصمیم گرفتیم در این مقاله از میزبان فا مگ به سراغ بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی رفته ایم و 30 فیلم سینمایی آمریکایی با بالاترین امتیاز هم از منظر مخاطبان و هم از دیدگاه منتقدین لیست کرده ایم.

فیلم سینمایی آمریکایی جدید روز بله گویی یکی از خنده دارترین فیلم های سال 2021 محسوب می شود. این فیلم سینمایی جدید آمریکایی برگرفته از یکی از کتابهای کودک و نوجوان به نام روز بله گویی نوشته ایمی کراوس رزنتال نویسنده آمریکایی است.

خلاصه: الیسون و کارلوس دارای سه فرزند هستند. آنها که معمولا جوابشان به خواسته های فرزندانشان نه است، تصمیم میگرند در یک روز خاص به مدت 24 ساعت فقط به آنها جواب بله بدهند. فرزندان هم از این موقعیت طلایی استفاده می کنند و هر کار که می خواهند انجام می دهند. البته این تصمیم برای آنها دردسرهای خاص خودش را نیز دارد

فیلم سینمایی آمریکایی جدید روز بله گویی در واقع سختگیری های افراطی والدین و عکس العمل های کودکان نسبت به این رفتارها را نشان می دهد. این پدر و مادر نماد والدینی هستند که بر سر الگوی تربیتی فرزندان اتفاق نظر ندارند و به همین دلیل دچار چالش های مختلفی هستند. به عبارتی فیلم از مخاطبان می خواهد سختگیری های بی مورد در هنگام تربیت کودکان را پایان بدهند و از روش های درست برای تربیت استفاده کنند.

فیلم آمریکایی جدید روز بله گویی نگرانی های افراطی والدین را نقد می کند و به صورت تلویحی از پدر و مادرها می خواهد مدیریت بهتری در رفتارها و اتخاذ قوانین برای بچه ها داشته باشند. چرا که ممکن است عکس العممل های نامناسبی از آنها سر بزند. اگر چه فیلم به اندازه کافی موضوعات تربیتی را مطرح می کند، اما طنز و کمدی آن بسیار جذاب است و می تواند به عنوان یک فیلم کمدی جالب از آن نام برد.

 • مادر به تعطیلات رفته Mom Went On Vacation: مادر یک خانواده به تعطیلات با دوستانش رفته و حالا پدر خانواده باید چهار بچه خود را اداره کند…
 • الکساندر و روز وحشتناک افتضاح ناگوار خیلی بد Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day: داستان این فیلم در مورد کودکی به نام الکساندر است که خانواده اش برای روز تولد او برنامه ای تدارک ندیده اند. از این رو خودش دست به کار می شود…
 • خونه بابا Daddys Home: برد سعی دارد برای فرزندان همسرش یک ناپدری خوب باشد اما وقتی پدر واقعی بپه ها پیدا می شود اوضاع پیچیده می شود.

2- فورد در برابر فراری Ford v Ferrari

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (1)

دو مهندس و طراح ماشین های مسابقه باید یک خوردوی قدرتمند بسازند تا تیم فورد در مسابقات اتومبیلرانی موفق شود. آنها فرصت کمی برای طراحی خودرو دارند…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (2)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم فورد در برابر فراری را میگه:

جیمز منگولد که از او فیلم های زیادی مانند آوای وحش، لوگان و 3:10 به یوما را سراغ داریم درسال 2019 به سراغ ساخت یکی از بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی رفت و فیلمی در ژانر ورزشی تهیه کرد. فیلم سینمایی آمریکایی جدید فورد برابر فراری از آثار درخشان کارنامه جیمز منگولد است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2019درام – ورزشی152جیمز منگولدفاکس قرن بیستم

خلاصه: کارول شلبی طراح خودرو و و کن مایز یک راننده انگلیسی هستند که توسط شرکت فورد استخدام شده اند تا یک ماشین جدید مسابقه طراحی کنند. فورد سالهاست که در مسابقات اتومبیل رانی به فراری می بازد. از این رو مسئولان فورد تصمیم گرفته اند تا با استخدام دو شخص نخبه این مشکل را برطرف کنند. اگر چه کارول مدتی است که خود را بازنشسته کرده است، اما پیشنهاد شرکت فورد بسیار وسوسه آمیز است. آنها فرصت 90 روزه ای دارند که با طراحی یک ماشین قدرتمند، رقیب ایتالیایی خود را مغلوب کنند

حقایق جالب فیلم فورد برابر فراری

کریستین بیل به خاطر بازی در فیلم Vice در سال 2018 به اندازه قابل توجهی وزن خود را زیاد کرده بود. اما به دلیل بازی در فیلم سینمایی آمریکایی جدید فورد برابر فراری مجبور شد به همان اندازه و در عرض یک سال، وزن کم کند!

معمولا فیلمهای ورزشی، نیاز به تصویربرداری مکرر و چندباره دارند. از آنجاییکه فیلم سینمایی آمریکایی جدید فورد برابر فراری، تاریخی نیز محسوب می شد، باید پیستی شبیه به پیست های سال 1960 ساخته می شد. به دلیل هزینه بر بودن گروه فیلمسازی تصمیم گرفتند در 5 ایالت مختلف تصویر برداری یک سکانس را انجام بدهند!

چرا فیلم Ford v Ferrari را پیشنهاد می کنیم؟

فیلم آمریکایی جدید فورد برابر فراری از لحاظ گیشه سود بسیار زیادی داشت. از نظر منتقدین هم در گلدن گلوب و اسکار موفق عمل کرد. استفاده از دو بازیگر مطرح سینمای هالیوود یعنی مت دیمن و کریستین بیل هم بر جذابیت های این فیلم افزوده است. از این رو پیشنهاد می کنیم این فیلم ورزشی و هیجان انگیز را حتما مشاهده بفرمایید.

بازیگران فیلم فورد برابر فرارینقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (3)مت دیمنکارول شبلیراننده سابق خودروهای مسابقه ای و طراح خودرو
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (4)کریستین بیلکن مایلسراننده حرفه ای ماشین های مسابقه
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (5)کایترونا بالفموولیهمسر کن
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (6)جاش لوکاسلئومعاون اجرایی ارشد فورد

فیلم های آمریکایی مشابه با فیلم فورد برابر فراری

فیلم های آمریکایی زیر نیز جزو بهترین فیلم های آمریکایی هستند که ماهیتا مشابه فیلم سینمایی آمریکایی جدید فورد برابر فراری هستند:

 • راه بازگشت The Way Back: یک بازیکن سابق بسکتبال که استعداد خوبی هم داشت، به دلایل مختلف از ورزش دور شده و به الکل روی آورده است.
 • بازی پول Moneyball: یک مدیر ورزشی به نام بیلی باید با مشکلات مختلف مالی بجنگد و تیم خود را برای مسابقات بیسبال آماده کند.
 • جنون سرعت Need for Speed: یک مسابقه دهنده خیابانی از زندان آزاد میشود. او در پی انتقام از کسانی است که از پشت به او خنجر زده و او را زندانی کرده اند.

3- به سوی ستارگان Ad Astra

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (7)

پدر روی، نزدیک بیست سال پیش به یک سفر فضایی رفته است. اما هنوز برنگشته و به همین دلیل روی تصمیم می گیرد علاوه بر ماموریت فضایی اش، به دنبال پدر بگردد…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (8)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم به سوی ستارگان را میگه:

یکی از جذابترین ژانرهای سینمایی را می توان ژانر نوظهور فضایی است. البته چنین ژانری واقعا وجود ندارد و این قبیل فیلم ها در حیطه فیلم های علمی محسوب می شوند. اما به هر حال طرفداران خود را دارند. فیلم سینمایی جدید به سوی ستارگان یکی از زیباترین فیلم های فضایی و علمی در سال 2019 است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2019علمی-تخیلی124جیمز گریریجنسی اینترتینمنت

خلاصه: روی مک براید تصمیم دارد به یک سفر فضایی ماجراجویانه و البته خطرناک برود. اگر او بتواند در این سفر موفق شود، اطلاعات بسیار زیادی در مورد ماهیت وجودی انسان و جایگاه زمین در کیهان به دست خواهد آورد. همچنین امواج قدرتمند انرژی از طرف سیاره نپتون به سمت زمین ساطع می شود که روی باید در سفر خود ماهیت انها را کشف کند. اما به جز کشف این اطلاعات، او به یک دلیل دیگر به فضا سفر می کند. پدر او حدود دو دهه قبل به یک ماموریت فضایی با هدف کشف حیات به سیاره نپتون رفته اما هنوز از او خبری نشده است…

نقد و بررسی فیلم سینمایی آمریکایی جدید به سوی ستارگان

فیلم سینمایی آمریکایی جدید به سوی ستارگان بیشتر از این که موضوعات علمی و تخیلی در مورد فضا را بیان کند، روی تنهایی انسانها و دردهایی است که در قرن 21 بشر را احاطه کرده اند، تمرکز کرده است. برد پیت به خوبی نقش یک فرد میانسالی را بازی می کند که زخم های درون او، باعث ماجراجویی بیشترش می شود. آنچه به عنوان مفهوم فیلم می توان در نظر گرفت، این است که نه می توان از گذشته فرار کرد و نه می توان تمام زندگی را منتظر اتفاقات آینده ماند. بلکه باید راه حل مناسبی را پیدا کرد.

آیا فیلم سینمایی جدید آمریکایی Ad Astra را پیشنهاد می کنید؟

اصلی ترین ویژگی فیلم سینمایی آمریکایی جدید به سوی ستارگان که در همان ابتدا به مخاطب القا می شود، میکس صدا است. میکس صدا در این فیلم فوق العاده است و در جشنواره های مختلف تحسین شده است. شاید یکی از اصلی ترین دلایل نقد مثبت به این فیلم هم همین باشد. در کل فیلم هایی که در ژانر فضا ساخته می شوند در بخش میکس صدا موفق هستند. اما فیلم به سوی ستارگان در این زمینه بسیار عالی است.

بازیگران فیلم جدید به سوی ستارگاننقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (9)برد پیترویفضانورد آمریکایی که به یک ماموریت فضایی می رود.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (10)تامی لی جونزکلیفوردپدر روی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (11)روث نگاهلنمدیر تاسیسات ناسا
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (12)دونالد ثوثرلندتوماساز مدیران ارشد ناسا

فیلم های مشابه با فیلم سینمایی آمریکایی جدید به سوی ستارگان

فیلم های زیادی مخصوصا در سالهای اخیر در حوزه فضا و کیهان ساخته شده است. فیلم آمریکایی به سوی ستارگان نیز یکی از این فیلم های است.

 • ورود Arrival: یک متخصص زبان شناسی استخدام ارتش می شود تا با بیگانگانی که به طرز عجیبی به زمین آمده اند، ارتباط برقرار کند…
 • آیو IO: در آینده ای نزدیک به سبب آلودگی کره زمین، ساکنان زمین به سیاره به نام آیو مهاجرت کرده اند. اما یک جوان دانشمند، زمین را ترک نکرده است…
 • گراویتی Gravity: ایستگاه فضایی دچار سانحه شده است و دو فضانورد در فضا سرگردان هستند…

4- انتقام‌ جویان جنگ ابدیت Avengers Infinity War

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (13)

ناتوس توانسته است سنگ قدرت را به دست بیاورد. اکثر ابرقهرمانان در مقابل او ناتوان شده اند. هالک باید به زمین برمیگردد تا این خبر را به آیرون من بدهد.

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (14)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم ابرقهرمانی انتقام جویان قسمت جنگ ابدیت را میگه:

آنتونی و جوزف روسو در پنجمین فیلم ابرقهرمانی خود با همکاری مارول، دومین قسمت از انتقام جویان را ساختند. فیلم آمریکایی اونجرز در واقع مجموعه ای از ابرقهرمان های مارول را در خود جمع کرده است. ادامه این فیلم، با عنوان انتقام جویان پایان بازی در سال 2019 اکران شد.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانانکمپانی تولید کننده
2018ابرقهرمانی- اکشن – تخیلی149آنتونی و جوزف روسومارول
2019ابرقهرمانی- اکشن – تخیلی181آنتونی و جوزف روسومارول

خلاصه: داستان این فیلم سینمایی آمریکایی در ادامه قسمت های قبلی انتقام جویان و در مورد همکاری آیرون من و دیگر ابرقهرمان برای مقابله با شخصیت شروری به نام تانوس است تانوس، یک جنگ‌ سالار بین کهکشانی است و در تلاش است تا سنگ های قدرت را به دست بیاورد و فرمانروایی کند. او حاضر است برای اجرای نقشه دیوانه وار خودش، دست به هر کاری بزند. حالا ابرقهرمان ها باید به کمک هم در مقابل این شخصیت شرور ایستادگی کنند و دنیا را نجات بدهند.

درباره فیلم سینمایی جدید آمریکایی اونجرز

از ده سال پیش که مارول سعی کرد با ساخت فیلمهای چندابرقهرمانی! مخاطبان بیشتری را به سینماها بکشاند، می شد حدس زد که ممکن است روزی به پایان بازی! برسد. فینال دو قسمتی انتقام جویان در فیلم جنگ ابدیت به تصویر کشیده می شود. جایی که چند ابرقهرمان می میرند و بقیه ابرقهرمان ها گروه های کوچکی را تشکیل میدهند تا بهتر بتوانند با بحران ها مقابله کنند. اما پایان این فیلم سینمایی جدید خیلی غافلگیرانه است. کسانی در جمع ابرقهرمانها می میرند که هیچ کس فکرش را نمی کرد!

چرا فیلم Avengers: Infinity War ارزش دیدن دارد؟

فیلم سینمایی آمریکایی جدید انتقامجویان با استقبال گیشه مواجه شد و در کمتر از دو هفته، بیش از یک میلیارد دلار فروش کرد. همین استقبال چشمگیر سبب شد در کمتر از یک سال قسمت دوم آن هم ساخته شود. به عبارت دیگر فاصله پایان اکران قسمت اول با پیش تولید قسمت دوم یک هفته بوده است. به نظر تهیه کنندگان این فیلم، از همان ابتدا قصد داشتند فیلم را دوقسمتی بسازند!

بازیگران فیلم سینمایی جدید آمریکایی اونجرزنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (15)رابرت داونی جونیورآیرون مناز پایه گذاران انتقام جویان و رهبر آنها
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (16)کریس همسورثثورولیعهد سرزمین آزگارد و خدای صاعقه
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (17)اسکارلت یوهانسونبیوه سیاهجاسوس فوق حرفه ای
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (18)کریس ایوانزکاپیتان آمریکاسرباز جنگ جهانی که توسط تکنولوژی قدرت زیادی به دست آورده است.

قسمت های پیشین فیلم سینمایی جدید آمریکایی انتقام جویان

فیلم سینمایی انتقام جویان در واقع قسمت ما قبل پایانی این مجموعه محسوب می شود.

 • انتقام جویان پایان بازی Avengers Endgame: دشمن بشریت قصد دارد دنیا را تصاحب کند اما آیرون من و بقیه ابرقهرمان ها باید دنیا را نجات دهند.
 • انتقام جویان The Avengers:لوکی قصد دارد امنیت زمین را تهدید کند. از این رو ابرقهرمانانی مانند مردآهنی، هالک، کاپیتان آمریکا، بیوه سیاه و … به مبارزه با او می پردازند.
 • کاپیتان آمریکا جنگ داخلی Captain America Civil War: فعالیت تمامی ابرقهرمان ها کنترل می شود و آنها باید برای دولتهایشان کار کنند. کاپیتان آمریکا و آیرون من نظرات متفاوتی دارند…

5- کلاوس Klaus

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (19)

جسپر یک پستچی ناامید است که در جزیره ای سرد و یخ زده فعالیت می کند. او باید به سختی کار کند تا رضایت پدرش را به دست بیاورد، وگرنه از ارث محروم می شود…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (20)محدثه در 1 دقیقه خلاصه انیمیشن کلاوس را میگه:

پنجمین فیلم از لیست فیلم سینمایی آمریکایی فیلمی کریسمسی! است که سرجیو پابلوس با همکاری کشورهای اسپانیا و بریتانیا ساخته است. این فیلم نامزد اسکار بهترین پویا نمایی بلند در سال 2019 شد.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2019پویانمایی – ماجراجویی97سرجیو پابلوسنتفلیکس

خلاصه: رئیس یک مرکز پست، فرزندش جسپر را در اداره پست استخدام می کند. او پدرش را مجبور می کند که ماموریت نامه رسانی در یک جزیره دوردست را به او بدهند. پدر جسپر هم برای آن که او را اصلاح کند، به او می گوید باید ظرف یک سال، 6000 نامه را به دست گیرنده هایشان برساند. جسپر بعد از ورود به این جزیره با دو نفر آشنا می شود. یکی معلمی به نام آلوا و دیگری یک نجار مرموز به نام کلاوس. در خانه کلاوس اسباب بازی های چوبی و دست ساز زیادی دارد. همچنین جسپر متوجه میشود که ساکنان جزیره دو قبیله با دشمنی دیرینه ای هستند. از طرفی سرد و خشک بودن روابط بین ساکنان جزیره ممکن است باعث شود هیچ نامه نگاری صورت نگیرد و جسپر نتواند ماموریتش رو انجام بدهد. تا اینکه یک روز اتفاق خاصی رخ میدهد…

نقد فیلم سینمایی جدید آمریکایی کلاوس

داستان انیمیشن کلاوس تکراری و کلیشه ای است. اما کارگردان این انیمیشن، به خوبی توانسته داستان شکل گیری و پیدایش افسلانه بابانوئل را به خوبی و با ایجاد خلاقیت های جذاب ارائه کند. البته از پابلویس چنین انتظاراتی هم بود. چون او در اغلب انیمیشن های ماندگار دیزنی مانند تارزان، هرکولس، سیاره گنج و … حضور داسته و حالا در اولین تجربه کارگردانیش، برای خلق یک داستان چالش برانگیز به خوبی عمل کرده است.

آیا Klaus ارزش دیدن دارد؟

این انیمیشن مفاهیم مختلف اجتماعی و سبک زندگی امروزه را به نقد می کشد. توصیه می کنیم این فیلم آمریکایی با در واقع انیمیشن زیبا را تماشا کنید. اگر قصد دارید کودکانتان این انیمیشن را ببینند، باید مفاهیم و پیامدهای کارهای کاراکترها را به خوبی برای آنها توضیح دهید. این فیلم نیز مانند بیشتر انیمیشن های دو دهه اخیر مفاهیمی را عنوان می کند که بیشتر مناسب بزرگسالان است تا کودکان! مقاهیمی مانند نوع دوستی، کمک به دیگران و …

صداپیشگان کلاوسنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (21)جی کی سیمونسکلاوسیک نجار و جنگل بان که اسباب بازی می سازد!
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (22)جیسون شواتزمنجسپزپستچی جزیره
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (23)راشیدا جونسآلوامعلم جزیره
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (24)ویل ساسوآقای الینگبویکی از ریش سفیدان جزیره

انیمیشن های مشابه با کلاوس

فیلم سینمایی آمریکایی کلاوس یکی از جذاب ترین فیلم های سال 2019 محسوب می شود.

 • انیمیشن چطوری گرینچ کریسمس را دزدید How The Grinch Stole Christmas: گرینچ به خاطر ظاهر ترستاک و زشتش توسط مدم طرد شده است. از این رو به فکر انتقام است…
 • زوتوپیا Zootopia: خرگوشی به نام جودی قصد دارد در آزمون استخدامی پلیس شرکت کند. این استخدام پلیس در می آید اما…
 • موانا Moana: موانا که داستان گم شدن قلب تفیتی (یک شی افسانه ای که انسان را قادر به خلق چیزهای مختلف می کند) را از مادربزرگش شنیده، برای بازگرداندن قلب تفیتی تلاش می کند.

6- کتاب سبز Green Book

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (25)

تونی لیپ می پذیرد که در یک تور موسیقی برای یک پیانیست کلاسیک، نقش محافظ و راننده او را داشته باشد. اما…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (26)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم کتاب سبز را میگه:

یکی از بهترین فیلم های آمریکایی سال 2018 فیلم کمدی و درام کتاب سبز است. پیتر فارلی کارگردانی این فیلم سینمایی آمریکایی جدید را بر عهده دارد. فیلم سینمایی جدید آمریکایی کتاب سبز در مورد یک پیانیست معروف به نام دان شرلی است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2018کمدی – درام130پیتر فارلییونیورسال استودیوز

خلاصه: دان شرلی یک پیانیست معروف و محبوب است که قصد دارد تور موسیقی در جنوب آمریکا برگزار کند. او به عنوان محافظ از تونی لیپ استفاده می کند. تونی لیپ علاوه بر محافظت، در واقع راننده شرلی نیز هست. در طول سفر، آنها با خطرات زیادی مواجه می شوند. از آنجاییکه دهه 60 اوج دوران نژادپرستی در آمریکا است، این موضوع بر سفر آنها تاثیر می گذارد.

حواشی فیلم کتاب سبز

خانواده شرلی نسبت به فیلم اعتراض داشتند. آنها اعتقاد داشتند که تونی و شرلی با هم دوست نبودند! بلکه این دو، رابطه کارگر و کارفرما داشتند. البته لازم به ذکر است که صدایی از خود شرلی وجود دارد که اظهار دارد که زندگی اش در دستان تونی لیپ است و از این رو مجبور است که با او دوست باشد! ماهرشالا علی (بازیگر جوان هالیوود) بعد از اکران فیلم سینمایی آمریکایی کتاب سبز از خانواده شرلی عذرخواهی کرد. او گفت بعد از فیلم فهمیدم که می توانم نزد خانواده او بروم و اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنم. در حالی که باید این کار را قبل از ساخت فیلم انجام میدادم.

چرا باید فیلم Green Book را دید؟

این فیلم یکی از بهترین فیلم های سال 2018 شناخته شد و سه جایزه اسکار را برد. یکی از این جوایز به خاطر بازی جالب ماهرشالا علی به عنوان نقش مکمل بود. به همین دلیل توصیه می کنیم این فیلم سینمایی جدید آمریکایی را ببنید. بازی ویگو مورنتسن که بعد از فیلم سینمایی ارباب حلقه ها به شهرت جهانی رسید هم زیبا و چشم نواز است.

بازیگران فیلم آمریکایی کتاب سبزنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (27)ویگو مورتنسنتونی لیپمحافظ و راننده شرلی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (28)ماهرشالا علیدونالد شرلیپیانیست مشهور آمریکایی در دهه 1960
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (29)لیندا کارلنینیدولورسهمسر تونی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (30)آنتونی میشل هالجانیبرادر همسر تونی

فیلم آمریکایی دوبله فارسی مشابه با کتاب سبز

فیلم های سینمایی آمریکایی زیر نیز شباهت داستانی با فیلم سینمایی آمریکایی کتاب سبز دارند:

 • خدمتکار The Butler: این فیلم در مورد سیسیل گیل خدمتکار 8 رپیس جمهور آمریا در کاخ سفید است…
 • کمک The Help: این فیلم در مورد شرایط زندگی 3 بانوی اهل ایالت می سی سی پی است که چالش های زیادی را در زندگی باید سپری کنند …
 • دوباره زندگی The Intouchables: یک اشراف زاده به علت سقوط از ساختمان فلج شده و حالا فقط روی ولیچر می تواند زندگی کند…

7- برو بیرون Get Out

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (31)

کریس جوان سیاهپوستی است که به دعوت نامزد سفیدپوستش رز، به خانه آنها می رود تا با پدر و مادر رز آشنا شود. اما او متوجه می شود که رفتار خانواده رز خیلی عادی نیست…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (32)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم آمریکایی بروبیرون را میگه:

یکی از فیلم های سینمایی آمریکایی روانشناسانه و البته ترسناک، فیلم برو برون است. فیلمی که جوردن پیل با بودجه ای اندک آن را ساخت، اما جزو پرفروش ترین فیلم های 2017 شد.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2017ترسناک هیجان انگیز104چوردن پیلیونیورسیال پیکچرز

خلاصه: کریس یک عکاس جوان با استعداد آفریقایی-آمریکایی است و تصمیم میگیرد به خانه نامزد سفیدپوستش رز برود. او قصد آشنایی با خانواده نامزدش را دارد. خانواده رز از نژاد کریس بی اطلاع هستند. کریس متوجه رفتارهای عجیب اهالی خانه میشود و این موضوع برای او کمی عجیب است. مادر رز در حوزه هیپنوتیزم درمانی فعالیت می کند و از کریس می خواهد که برای ترک اعتیادش به سیگار، او را هیپنوتیزم کند. کریس می پذیرد ،اما روز بعد کریس متوجه اتفاقات بسیار عجیب و مرموزی می شود. اتفاقاتی که نشان میدهند رز و خانوادش یک مساله بسیار مهم را مخفی میکنند…

فکت های فیلم برو بیرون

جردن پیل نام فیلم را براساس یک لغت محاوره ای انتخاب کرده است. او می گوید که اغلب سیاهپوستان در هنگام تماشای فیلم های ترسناک، بر سر شخصیت اصلی داستان فریاد می زنند و از واژه برو بیرون استفاده می کنند! به همین دلیل او از این واژه برای اسم فیلم استفاده کرد.

چنس د رپر، خواننده و ترانه نویس آمریکایی چنان از این فیلم خوشش آمد که در چند سینما، تمام بلیط ها را خریداری کرد تا مردم به طور رایگان این فیلم را ببینند! او اعتقاد داشت این فیلم برای جامعه سیاه پوستان مفید است!

آیا فیلم Get Out ارزش دیدن دارد؟

فیلم اگر چه با بودجه 4 میلیون دلاری ساخته شد، اما در مجموع بیش از 255 میلیون دلار فروخت. همچنین از دیدگاه تماشاگران نیز این فیلم یکی از بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی سال 2017 محسوب می شود. به کسانی که علاقه مند به فیلم های ترسناک هستند، توصیه می کنیم این فیلم را ببینند. چرا که این فیلم مفاهیم جالبی در دنیای وحشت را بیان می کند.

بازیگران فیلم برو بیروننقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (33)دنیل کالیواکریسعکاس سیاهپوستی که برای اشنایی با خانواده نامزدش به خانه آن ها می رود.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (34)الیسون ویلیامزرزنامزد کریس
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (35)کاترین کنرمیسیمادر رز
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (36)لاکیث استنفیلداندرواز دوستان عجیب کریس

فیلم های ترسناک آمریکایی

فیلم های سینمایی آمریکایی زیر نیز در ژانر وحشت تولید شده اند:

 • اتاق فرار Escape Room: شش جوان برای بردن یک مسابقه با جایزه ده هزار دلاری، وارد یک ساختمان مرموز می شوند…
 • مادر Mother: به طور اتفاقی میهمانی ناخوانده به خانه یک زوج که در آرامش هستند، می رود. این مهمان ناخوانده باعث ایجاد اتفاقات عجیبی می شود…
 • پاکسازی The Purge: بنیانگذاران جدید آمریکا دولت جدیدی در آمریکا ایجاد کرده اند و قوانین جدیدی را در نظر گرفته اند طوری که به مدت 12 ساعت هر نوع خلافی قابل انجام است!

8- لوگان Logan

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (37)

لوگان پس از سالها قصد دارد به زندگی مخفی خود پایان بدهد. این کار باعث می شود تا او بتواند قدرت های گذشته خود را بازیابی کند…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (38)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم لوگان را میگه:

در ششمین لیست از بهترین فیلم های آمریکایی به فیلمی ابرقهرمانی به نام لوگان می رسیم. این فیلم سینمایی آمریکایی نیز توسط جیمز منگولد کارگردان سرشناس هالیوود ساخته شده و داستانش را از شخصیت لوگان کمپانی مارول گرفته است. این فیلم در واقع قسمت سوم از مجموعه ولورین هم محسوب می شود.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2009ابرقهرمانی – اکشن107گوین هودفاکس قرن بیستم
2013ابرقهرمانی – اکشن126جیمز منگولدفاکس قرن بیستم
2017ابرقهرمانی – اکشن137جیمز منگولدفاکس قرن بیستم

خلاصه: داستان این فیلم در ادامه دو قسمت قبلی است. سال ها است که هیچ جهش یافته ای به دنیا نیامده است و لوگان از معدود جهش یافته هایی است که قصد دارد از زندگی مخفی خود بیرون بیاید. چرا که سنش بالا رفته و قدرت های خاصش در حاله افول است. لوگان از پروفسور ایکس هم نگهداری می کند. روفسور ایکس دچار مشکلاتی هست و نمیتواند قدرتهایش را کنترل کند و حتی برخی مواقع به دیگران هم آسیب میزند. در همین حین سر و کله یک جهش یافته جوان پیدا می شود…

حقایق فیلم لوگان

از حقایق جالب فیلم این است که نقش ولورین برای هیو جکمن (بازیگر نقش اصلی) باعث بروز بیماری های شدید جسمی شد. به همین دلیل جکمن از مردم خواست که روش های این فیلم را در خانه انجام ندهند! جیمز منگولد به درجه فیلم (یعنی R) انتقاد داشت. او اعتقاد داشت که باز هم افراد زیر 17 سال به تماشای فیلم های R می نشینند!

فیلم آمریکایی ابرقهرمانی Logan

فیلم لوگان تنها فیلم سینمایی آمریکایی ابرقهرمانی است که اسکار گلدن گلوب بهترین فیلم نامه اقتباسی را از آن خود کرد. فیلم نامه این اثر در واقع اقتباسی جذاب از کتاب کمیک لوگان مرد سال‌ دیده، اثر مشترک مارک میلر و استیو مک‌ نایون از نویسندگان آثار فانتزی و تخیلی آمریکا است. جیمز منگولد نیز به زیبایی هر چه تمام تر این فیلم نامه را به تصویر کشیده است.

بازیگران فیلم لوگاننقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (39)هیو جکمنجیمز هاولت/ لوگانشخصیت اصلی داستان و جهش‌ یافته‌ ای با قدرت فیزیکی بالا و دارای عامل زوددرمانی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (40)پاتریک استوارتپروفسور ایکسجهش‌ یافته یا با قویترین توانایی دورآگاهیدر جهان
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (41)بوید هالبروکدونالد پیرسرئیس امنیت ترنسیجن (پروژه تبدیل جهش یافته ها به قاتلین حرفه ای!)
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (42)دافنی کینلاراجهش یافته جوان

بهترین فیلم آمریکایی در ژانر ابر قهرمانی

فیلم های آمریکایی زیر نیز در لیست بهترین فیلم های آمریکایی ابرقهرمانی (SuperHero) قرار می گیرند.

 • ددپول Deadpool: ددپول تیمی از افراد جهش یافته را دور هم جمع می کند تا این گروه بتوانند با در مقابل یک ربات بیرحم بایستند.
 • ایکس من X-Men: یک آکادمی سعی دارد تیم از ابرقهرمان ها را جمع آوری کند تا آنها بتوانند یک تشکیلات تروریستی را نابود کنند…
 • ایکس من اصلی ولورین X-Men Origins Wolverine: لوگان به خاطر انتقام گرفتن از قاتلین نامزدش، به برنامه ای به نام ایکس من می پیوندد…

9- جان ویک 2 یا John Wick 2

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (43)

قاتلی به نام سانتینو از جان می خواهد که سرکرده یک گروه مافیایی را به قتل برساند. اما جان ویک در خواست او را رد می کند. سانتینو نیز خانه جان ویک را خراب می کند. جان ویک دوباره برای انتقام آماده می شود…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (44)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم جان ویک 2 را میگه:

در این قسمت از لیست بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی به قسمت دوم فیلم آمریکایی اکشن جان ویک می پردازیم. فیلمی که در سال 2014 منتشر شد. کمپانی فیلمسازی سامیت پس از موفقت چشمگیر این فیلم سینمایی آمریکایی، قسمت دوم آن را در سال 2017 عرضه کرد.

کشور سازندهتاریخ اکرانژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (45) آمریکا2014اکشن101چاد استاهلسکیسامیت اینترتینمنت
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (46) آمریکا2017اکشن121چاد استاهلسکیسامیت اینترتینمنت
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (47) آمریکا2019اکشن131چاد استاهلسکیلاینس گیت
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (48) آمریکا27 مه 2022اکشننامشخصچاد استاهلسکیلاینس گیت

خلاصه: جان ویک با قاتلی به نام سانتینو ملاقات می کند. سانتینو نشانگری قدیمی را به جان میدهد این نشانه یک سوگند خونی است و طبق آن، جان ملزم به انجام هر کاریست که سانتینو بگوید!! سانتینو از جان درخواست می کند که سرکرده یک گروه مافیایی را در یک مراسم خاص به قتل برساند. اما جان با انجام این کار موافق نیست. سانتینو هم به خاطر نپذیرفته شدن درخواستش، خانه ویک را ویران می کند. دوباره آتش انتقام در وجود جان ویک زبانه می کشد و او خود را برای کشتن سرکرده گروه مافیا و سپس سانتینو آماده می کند.از طرفی برای نابودی زندگی جان ویک، یک جایزه 7 میلیون دلاری گذاشته شده….

فکت های فیلم سینمایی آمریکایی اکشن جان ویک

مانند اغلب بازیگرهای فیلم های اکشن، کیانو ریوز هم بدلکاری های فیلم را خودش انجام داد. به جز صحنه هایی که در مورد برخورد ماشین بوده اند! یک کمپانی استرالیایی تصمیم گرفت این فیلم را در DVD منتشر کند. اما طرفدارن جان ویک، در فضای مجازی (فیسبوک و توئیتر ) چنان به این موضوع اعتراض کردند که این کمپانی توزیع کننده فیلم، پشیمان شد!

مجموعه فیلم John Wick ارزش دیدن دارد؟

پس از موفقیت های جان ویک قسمت اول، انتظار می رفت این فیلم نیز موفق باشد. چاد استاهلسکی به شکلی خلاقانه قسمت دوم جان ویک را از قسمت اول نیز، تماشاگر پسندتر ساخت. قسمت چهارم جان ویک قرار است در سال 2022 اکران شود. توصیه می کنیم همه قسمت های جان ویک را مشاهده کنید تا چهره ای جدید از کیانو ریوز ببینید.

بازیگران فیلم سیتمایی آمریکایی جان ویک 2نقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (49)کیانو ریوزجان ویکیک آدم‌ کش بازنشسته سازمان مافیایی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (50)لورنس فیشبورنبورییک جنایتکار زیرزمینی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (51)رابی رزآریسیک قاتل و مجری امنیتی برای گروه های مافیایی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (52)ایان مک شینوینستونمالک و مدیر هتل کانتیننتال در نیویورک

فیلم های اکشن مشابه جان ویک

فیلم های سینمایی آمریکایی زیر از بهترین فیلم های اکشن محسوب می شود:

 • اکولایزر The Equalizer: مردی که گذشته تیره و تاری دارد تصمیم میگیرد زندگی تازه ای را آغاز کند. اما آشنایی او با زنی مرموز شرایط زندگی او را تغییر می دهد…
 • حسابدار The Accountant: کریستین اگرچه یک حسابدار ساده است، اما او به روش های مختلف برای شرکت های زیادی، کارهای غیرقانونی مالی انجام میدهد.
 • مجموعه مکانیک The Mechanic: آرتور قاتلی حرفه ای است که برای قربانیان خود سناریوهای پیچیده و جالبی طراحی می کند…

10- ایت It

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (53)

یک شیطان تغییر شکل داده شده از فاضلاب بیرون آمده تا کودکان را شکار کند. اما کودکان قصد دارند با این شیطان قاتل مبارزه کنند…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (54)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم مهیج ایت را میگه:

در نهمین فیلم از لیست بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی به یک فیلم ترسناک فراطبیعی به نام آن می پردازیم. اندی موسکیتی این فیلم را در سال 2017 ساخت. کری فوکوناگا نویسنده جوان آمریکایی فیلم نامه آن را بر اساس رمانهای استیو کینگ (نویسنده نامدار آمریکایی) نوشته است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2017هیجان انگیز – ترسناک135اندی موسکیتیبرادران وارنر
2019هیجان انگیز – ترسناک169اندی موسکیتیبرادران وارنر

خلاصه:پسربچه ای به نام جرجی از برادرش بیل، می خواهد که همراه او به زیر باران بروند و بازی کنند. اما بیل نمی پذیرد. از این رو جرجی به تنهایی به بازی می رود، اما دیگر خبری از او نمی شود. زمانی که تعدادی کودک دیگر هم به طور مرموزی ناپدید میشوند، بیل تصمیم می گیرد به همراه دوستانش به دنبال جرجی بروند. چرا که اعتقاد دارد جرجی نمرده، بلکه گمشده است. آنها متوجه می شوند که علت ناپدید شدن کودکان، یک دلقک شیطانی به نام پنی وایز است. شیطانی که به نام (it) می شناسند، هر 27 سال از خواب برمی خیزد و از ترسِ کودکان تغذیه می کند تا زنده بماند….

حقایق فیلم سینمایی آن

اگرچه شخصیت پنی وایز شخصیت محوری داستان است اما فقط 4 دقیقه دیالوگ در کل فیلم دارد. گریم و ویژگی های ظاهری او برای کارگردان خیلی مهم بود. به همبن دلیل از پروتزهایی برای او استفاده کردند که مدام آب دهان او جاری شود. کارگردان این فیلم سینمایی آمریکایی اعتقاد این موضوع می تواند به جذابیت و ترس داستان بیفزاید! سوفیا لیلیس (شخصیت بورلی) به خاطر قد کوتاهش مجبور بود در برخی از سکانس ها روی یک جعبه بایستد.

آیا فیلم آن را توصیه می کنید؟

فیلم آن پرفروش ترین فیلم درجه R ( فیلم هایی که افراد زیر 17 سال و بیش تر از 13 سال باید حتما به همراه والدین تماشا کنند) تاریخ سینما است. آن به عنوان یکی از بهترین فیلم های اقتباسی و ترسناک تاریخ نیز مشهور است. اگر چه خیلی ها این فیلم را نوجوان پسند یا اصطلاحا تینیجری نامیدند، اما اندی موسکیتی سعی کرده ماهیت داستان را به شکلی بسیار زیبا روایت کند. حقیقتا بازیگران این فیلم در عین بی تجربگی، بازی جالبی را ارائه می کنند.

بازیگران فیلم سینمایی آمریکایی آننقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (55)بیل اسکارسگاردپنی وایزموجودی شیطانی و باستانی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (56)جیدن مارتلبیلسردسته گروهی به نام باشگاه بازندگان که قصد دارد علت گم شدن برادرش را بیاید.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (57)سوفیا لیلیسبورلیتنها دختر گروه بازندگان
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (58)فین والفهاردریچییکی از اعضای گروه بازندگان

فیلم ها و سریال های ترسناک هالیوودی

فیلم های زیر نیز جز فیلم های مشابه با فیلم سینمایی ایت هستند:

 • آن قسمت دوم It Chapter 2: اگر چه همه گروه بازندگان بزگ شده اند اما با زهم پنی وایز برگشته است.
 • مینی سریال آن It: این سریال در واقع نسخه ابتدایی این فیلم محسوب می شود.
 • موروثی Hereditary: پس از مرگ آقای گراهام، اتفاقات عجیبی در حال رخ دادن است. اتفاقاتی که دختر گراهام سعی در فهمیدن آن ها دارد.

11- هکساو ریج یا ستیغ جهنمی Hacksaw Ridge

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (59)

دزموند تامس دوس، یک بهیار ساده در ارتش آمریکا است. دوس به شدت ضد جنگ است و عقاید صلح طلبانه دارد. عقایدی که در بحبوحه جنگ جهانی دوم مسخره به نظر میرسد…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (60)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم هکساو ریج یا ستیغ جهنمی را میگه:

مل گیبسن بعد از 10 سال دوباره کارگردانی یک فیلم جذاب دیگر را بر عهده گرفت. فیلم قبلی او در سمت کارگردان، فیلم آپوکالیپتو را در سال 2006 بود. او در این فیلم به سراغ سرگذشت یک بهیار در جنگ جهانی دوم رفته است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2016جنگی139مل گیبسنسامیت اینترتینمنت

خلاصه: دزموند تی دوس یک بهیار ارتش آمریکا است که به دلایل مذهبی و انسانی اعتقاد دارد انسان ها نباید یکدیگر بکشند. او کلا با جنگ مخالف است. اما در طول جنگ جهانی به دلیل اعتقادات ضدجنگ و صلح طلبانه اش هم در بین سربازان و هم توسط فرماندهان مسخره می شود. دوس به خاطر همین اعتقادات توانست در طول جنگ جهانی دوم، جان 75 سرباز ارتش آمریکا را نجات دهد. او بعدها توسط هری ترومن (رئیس جمهور آمریکا که فرمان بمباران هسته ای هیروشیما و ناکازاکی را داده بود) نشان افتخار آزادی و انسان دوستی گرفت.او تنها سربازی است که بدون حتی یک شلیک، نشان افتخار دریافت کرد.

نکات جالب و خواندنی فیلم آمریکایی ستیغ جهنمی

یکی از نکات جالب فیلم در هنگام تصویربرداری، حضور دائم دزموند جونیور، پسر دزموند دوس بود. به گفته مل گیبسن او بعد از هر بار نقش آفرینی اندرو گارفیلد (بازیگر شخصیت دوس) اشک می ریخت. جالب است بدانید که این فیلم قرار بود در زمان حیات دوس ساخته شود. اما او تصور می کرد با او شوخی می کنند. چرا که اعتقاد داشت کار خاصی در طول جنگ نکرده که در حد ساختن یک فیلم باشد!

جوایز فیلم Hacksaw Ridge

این فیلم در جشنواره های مختلف مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. اندرو گارفیلد به خاطر بازی در نقش دوس، در گلدن گلوب و اسکار نامزد شد و فیلم در بخش تدوین و صداگذاری در سال 2016 مورد تقدیر واقع شد. جلوه های بصری و طراحی صحنه در این فیلم نیز بسیار جذاب است. از مل گیبسن به خاطر دقت زیاد به جزئیات، چیزی غیر از این هم انتظار نمی رفت.

بازیگران فیلم هکساو ریجنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (61)اندرو گارفیلددزموند دوسبهیار ارتش آمریکا به خاطر عقاید ضد جنگش معروف شده است…
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (62)سم ورتینگتونسروان گلاوراز نظامیان ارتش آمریکا
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (63)ترسا پالمیردوروتیهمسر دزمون
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (64)وینس ووگانسرجوخه هاولاز دیگر نظامیان ارتش آمریکا

فیلم های سینمایی آمریکایی جنگی

فیلم های سینمایی آمریکایی جنگی زیر نیز جزو بهترین فیلم های آمریکایی محسوب می شوند:

 • نجات سرباز رایان Saving Private Ryan: چهار عضو یک خانواده به جنگ رفته اند. از انجایی که سه نفر از انها در جنگ کشته شده اند، فرماندهان تصمیم تنها عضو باقیمانده این خانواده را به خانه اش برگردانند…
 • دشمن پشت دروازه ها enemy at the gates: واسیلی تک تیرانداز ارتش شوروی است و به استالینگراد منتقل شده تا در این جنگ مورد استفاده قرار بگیرد.
 • تک تیرانداز آمریکایی American Sniper: این فیلم در مورد یک تک تیرانداز آمریکایی است. کارگردان این فیلم سینمایی کریس کایل را به خاطر کشتن افراد غیر نظامی در حد یک قهرمان معرفی می کند!

12- اتاق Room

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (65)

جوی حدود هفت سال است که در یک کانکس توسط فردی به نام نیک زندانی شده است. او حتی فرزندش را در این کانکس به دنیا آورده است و …

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (66)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم آمریکایی درام اتاق را میگه:

این فیلم سینمایی آمریکایی نیز جزو 250 فیلم برتر IMDB قرار دارد. داستان غم انگیز فیلم، نظرها را به خود جلب کرد. لنی آبراهامسون کارگردان جوان هالیوودی در سال 2015 این فیلم سینمایی امریکایی تاثیرگذار را ساخت. داناهیو رمان نویس معروف ایرلندی کانادایی رمانی جالب به نام اتاق را نگارش کرده است و فیلم با اقتباس از این رمان ساخته شده است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2015درام117لنی آبراهامسونالمنت پیکچرز

خلاصه: زن جوانی به نام جوی هفت سال است که در یک کانکس زندانی شده است. فردی به نام نیک، هفت سال پیش جوی را فریب داده و در کانکس زندانی کرده است. جوی در سال دوم زندانی بودنش در کانکس، صاحب فرزند می شود. جوی بارها قصد داشته از این کانکس فرار کند اما نتوانسته است…

حقایق فیلم آمریکایی اتاق

هر چند که این نقش برای بری لارسون بسیار سخت بود، اما او توانست به خوبی از پس آن بربیاید. او برای اینکه واقعا شرایط مامانی و جک را درک کند، خود را به مدت یک ماه در یک اتاق زندانی کرد. او پس از پایان فیلم دچار افسردگی شده بود و به شدت گریه می کرد. اما تمام این کارها باعث شد که او نقشش را عالی بازی کند. فیلم برداری در یک کانکس کوچک هم به اندازه کافی چالش بزرگی برای گروه فیلمبرداری بود.

جوایز فیلم Room

این فیلم سینمایی آمریکایی در بخش بهترین بازیگر نقش اول و بهترین فیلم نامه در جشنواره های مختلف سال 2015 مورد تحسین واقع شد. بری لارسون بازیگر مطرح هالیوود نقش اصلی این فیلم را بازی کرد و توانست جوایز متعددی در بفتا و اسکار بگیرد. فیلم نامه این فیلم هم به شکلی نوشته شده که هیجان فیلم را تا پایان حفظ می کند.

بازیگران فیلم اتاقنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (67)بری لارسونمامانیشخصیت اصلی داستان که در یک کانکس زندانی است.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (68)جیکوب ترمبلیجکفرزند مامانی که در کانکس به دنیا آمده است.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (69)جوان آلننانسیمادربزرگ
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (70)سین بریدجرسنیکشخصیت منفی داستان

فیلم های مشابه با فیلم اتاق

فیلم های سینمایی آمریکایی زیادی از لحاظ ماهیتی شبیه به فیلم اتاق هستند:

 • میشل Michael: یک فرد روانی، پسر بچه ای 10 ساله را در زیرزمین خانه اش زندانی کرده است.
 • کتاب هنری The Book of Henry: یک مادر تنها قصد دارد تا یک دختر جوان را از خانه ای پر از خشم و خشونت قرار دهد.
 • زن نگه داشته شده Kept Woman: یک زن و شوهر به حومه شهر نقل مکان می کنند. زن نسبت به همسایه مشکوک است چرا که تصور می کند او راز خظرناکی را مخفی می کند.

13- دختر گمشده Gone Girl

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (71)

ایمی مدتی است که ناپدید شده است. شواهد و قراین نشان می دهد که همسرش نیک او را کشته است، اما…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (72)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم دختر گمشده را میگه:

دیوید فینچر در سال 2014 یکی از معمایی ترین فیلم های خود را بر اساس فیلمنامه ای از جیلین فلین ساخت. او در این فیلم آمریکایی مفاهیمی مانند اختلافات فرهنگی و اقتصادی و البته خیانت در زندگی زناشویی را مطرح می کند.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2014تریلر رازآلود149دیوید فینچرفاکس قرن بیستم

خلاصه:نیک دچار افسردگی و تنبلی شده است، متوجه می شود در پنجمین سالگرد ازدواجش، همسرش امی ناپدید شده. او و امی در این 5 سال، ازدواج موفقی نداشته اند و رابطه آنها سرد و از هم پاشیده شده است. از آنجاییکه هر دو آنها نویسنده هستند، داستان گم شدن امی رسانه ای میشود. اما پلیس به خود نیک شک دارد. چرا که ممکن است او امی را کشته باشد…

حقایق جالب فیلم دختر گمشده

از نظر بن افلک (کارگردان و بازیگر هالیوود)، دیوید فینچر یکی از بهترین و باهوش ترین کارگردانان آمریکایی است. یک با بن افلک لنز دوربین را تغییر می دهد. او قصد دارد بداند آیا دیوید فینچر متوجه این موضوع می شود یا نه؟ دیوید فینچر به سرعت متوجه می شود و اعتراض دارد که چرا دوربین تاریک است؟!

دیوید فینچر بعدها گفت دلیل اصلی انتخاب بن افلک لبخند خاص او است! لبخند خاص او در این فیلم آمریکایی مخصوصا در سکانس عکس یادگاری با پوستر ایمی! بر ابهامات داستان می افزاید.

جایزه بهترین کارگردانی برای فیلم Gone Girl

کارگردانی دیوید فینچر در این فیلم عالی است. به همین دلیل او نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردانی در گلدن گلوب شد. او همچنین بهترین انتخاب ها را برای دو نقش اصلی داشته است. بازی بن افلک و رازماند پیک در این فیلم بسیار زیبا و جذاب است. ابهام و پیچیدگی های داستان هم تا پایان ماجرا همراه مخاطب است که این موضوع به اندازه قابل توجهی بر جذابیت های این فیلم اضافه می کند.

بازیگران فیلم سینمایی آمریکایی دختر گمشدهنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (73)رازماند پیکایمیشخصیت اصلی داستان که گم شده است.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (74)بن افلکنیکهمسر ایمی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (75)نیل پاتریک هریسدسیاز دوستان پولدار و قدیمی ایمی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (76)کری کانمارگوخواهر دوقلوی نیک

فیلم های رازآلود مشابه گان گرل

فیلم های سینمایی زیر نیز از نظر ژانر با فیلم سینمایی آمریکایی دختر گمشده شباهت زیادی دارند:

 • عوارض جانبی Side Effects: یک زوج موفق دچار اضطراب های زیادی هستند و پزشکان به آنها داروهای خاصی تجویز می کنند. اما این داروها باعث تغییر در زندگی آنها می شود.
 • نژادهای اصیل Thoroughbreds: دو دختر سطح بالا قصد دارند پس از سالها دوری دباره دوستی خود را بازسازی کنند.
 • دختری با خال کوبی اژدها The Girl with the Dragon Tattoo: دختری به نام لیزبث مردی به نام میکائیل را در یافتن زنی مرموز کمک می کند.

14- شلاق Whiplash

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (77)

اندرو قصد دارد تا شاگرد یک از بهترین استادان درام یعنی استاد فلچر شود. اما رفتارهای فلچر بنا بر انتظارات اندرو نیست…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (78)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم وپلیش را میگه:

یکی از کارگردانان جوان و موسیقیدان آمریکایی، دیمین شیزل است. او در سال 2014 تجربیات خود در هنگام آموختن موسیقی در دبیرستان را تبدیل به فیلمی جذاب کرده است. فیلم سینمایی آمریکایی ویپلش یا شلاق اثر قابل تحسین اوست.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2014درام106دیمین شیزلسونی پیکچرز

خلاصه: فلچر یکی از بزرگترین و بهترین استادان موسیقی است که در هنرستان شیفر به آموزش درام مشغول است. اندرو نیمن که در نوازندگی درام بسیار مبتدی است علاقه دارد تا شاگرد فلچر شود. او قصد دارد به عنوان یکی از بهترین اعضای او شناخته شود. اما رفتارهای تحقیرآمیز و سختگیرانه بین او و فلچر باعث می شود تا او احساس ناامیدی کند…

حقایق جالب فیلم آمریکایی ویپلش

فیلم آمریکایی ویپلش (شلاق) در کل در طول 19 روز ساخته شده و زمان پیش تولید تا اکران آن، حدود 2 ماه طول کشیده است. کارگردان این فیلم سینمایی آمریکایی برای تولید، هیچ بودجه ای نداشت. از این رو در ابتدا تصمیم گرفت این فیلم را به صورت فیلم کوتاه به جشنواره های مختلف بفرستد. پس از موفقیت در جشنواره های فیلم کوتاه و به دست آوردن بودجه کافی برای ساخت فیلم، در سال 2014، شیزل مراحل تولید فیلم را آغاز کرد.

آیا فیلم Whiplash ارزش دیدن دارد؟

این فیلم آمریکایی نیز جزو 250 فیلم برتر تاریخ در IMDB شناخته شده است. جی کی سیمونز (بازیگر نقش فلچر در فیلم سینمایی آمریکایی ویپلش) که عمدتا نقش های منفی را بازی ممی کند به خاطر بازی در این فیلم تحسین شد و در جشنواره های مختلف نامزد یا برنده بهترین بازیگر نقش مکمل شد. به جرئت می توان گفت یکی از بهترین فیلم های آمریکایی در مورد موسیقی و هنر، فیلم ویپلش است.

بازیگران فیلم سینمایی آمریکایی ویپلشنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (79)میلس تالراندروشخصیت اصلی داستان که قصد دارد شاگرد فلچر شود.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (80)جی کی سیمونزفلچراستاد بزرگ موسیقی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (81)ملیسا بنویستنیکولمعشوقه اندرو
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (82)جمنی کلمنتجیمپدر اندرو

فیلم های آمریکایی مشابه فیلم سینمایی ویپلش

فیلم های آمریکایی دیگری نیز هستند که در صورت علاقه به فیلم سینمایی آمریکایی ویپلش می توانید آن ها را مشاهده کنید:

 • آمادئوس Amadeus: این فیلم در مورد جوانی موتزارت (موسیقیدان افسانه ای) و روند آموزش های او در اتریش است.
 • هشت مایل 8 Mile: بی ربیت،جوانی از طبقه فقیر جامعه است که توسط دوستانش به یک مسابقه موسیقی دعوت می شود…
 • صدای متال Sound of Metal: این فیلم در مورد یک جوان موزیسین است که به ناگاه متوجه می شود به زودی قدرت شنوایی اش از بین می رود.

15- شتاب Rush

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (83)

نیکی لائودا در مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک دچار سانحه شده است. اما تمام تلاشش را می کند به مسابقات فرمول یک ژاپن برسد…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (84)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم اکشن شتاب را میگه:

یکی از فیلم های جذاب و ورزشی لیست بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی فیلمی به نام شتاب است. این فیلم را ران هاوارد کارگردانی کرده است و داستان جذاب رقابت دو راننده در مسابقات اتومبیلرانی را روایت می کند.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2013اکشن ورزشی123ران هاواردیوتیورسال استودیوز

خلاصه:جیمز هانت و نیکی لائودا دو ابر ستاره در دنیای مسابقات فرمول یک هستند. در اغلب فصل های مسابقات یکی این دو نفر برنده شدند. در یکی از رقابت ها برای لائودا یک سانحه اتفاق می افتد و او تا سر حد مرگ مجروح می شود. اما چند هفته بعد از این اتفاق هولناک دوباره به میدان مسابقه برمیگردد تا بار دیگر برای کسب مقام قهرمانی خود را محک بزند.

جنبه تاریخی فیلم شتاب

در دهه 1970 دو راننده در مسابقات فرمول یک، یکه تازی می کردند. در واقع رقابت اصلی بین این دو نفر بود. جیمز هانت بریتانیایی و نیکی لائودای اتریشی. لائودا در یک مسابقه فرمول یک، دچار سانحه شد و بدن و صورت او در حد قابل توجهی سوخت. این فیلم در واقع رقابت جذاب این دو نفر را روایت می کند.

جوایز فیلم سینمایی Rush

این فیلم آمریکایی جایزه بهترین تدوین را از جشنواره فیلم بفتا تصاحب کرد. اما از نگاه تماشاگران به عنوان یکی از بهترین فیلم های هیجان انگیز و ورزشی مطرح شد. یکی از دلایل استقبال قابل توجه از این فیلم بازی کریس همسورث در این فیلم است. بازیگری که با بازی در نقش ثور معروف شد. ران هاوارد نیز با خلاقیت های خودش داستان یکی از افسانه ای ترین ورزشکاران اتومبیلرانی را روایت کرده است.

بازیگران فیلم سینمایی آمریکایی شتابنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (85)دنیل برولنیکی لائوداراننده اتریشی تیم فراری
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (86)کریس همسورثجیمز هانتراننده بریتانیایی فرمول یک عضو تیم مک لارن
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (87)اولیویا وایلدسوزی میلرهمسر جیمز هانت
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (88)الکساندرا ماریا لارامارلناهمسر نیکی لائودا

فیلم های آمریکایی مشابه فیلم شتاب

فیلم سینمایی آمریکای شتاب جزو فیلم های جذاب سال 2013 محسوب می شود.

 • جنون سرعت Days of Thunder: کول جوان عشق سرعتی است که علاقه مند به حضور در مسابقات اتومبیل رانی است. هری قبول می کند که مربی او باشد.
 • سریعترین سرخپوست دنیا The Worlds Fastest Indian: برت که در زمان جنگ جهانی یک موتور مسابقه خریده، حالا می بیند انواع جدیدی از موتورهای مسابقه به بازار عرضه شده اند.
 • مایکل ویلیانت Michel Vaillant: این فیلم در مورد مایکل ویلیانت است که در یک مسابقه 24 ساعته اتومبیلرانی شرکت می کند.

16- زندانیان Prisoners

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (89)

دو دختر به طرز عجیبی در روز شکرگذاری ناپدید می شوند. کارآگاه لوکی مامور پیدا کردن آنها است. اما قضیه خیلی پیچیده است…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (90)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم زندانیان را میگه:

یکی از جذاب ترین فیلم های ژانر جنایی و دلهره آور، فیلم آمریکایی زندانیان است. دنیس ویلنیو که تا قبل از این فیلم، عمدتا فیلم هایی درجه 2 و با بازیگران گمنام می ساخت، در زندانیان، توانسته به خوبی یک داستان جنایی را روایت کند.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2013تریلر – جنایی153دنیس ویلنیوآلکن اینترتینمنت

خلاصه: داستان فیلم سینمایی آمریکایی زندانیان جنایی و معمایی است. خانواده آقای دوور به میهمانی همسایگانش می روند، اما در همین حین دخترش و دختر همسایه به طرز عجیبی ناپدید می شوند. کارآگاه لوکی مامور رسیدگی به پرونده ناپدید شدن دختران می شود. او پس از تحقیقات، فردی را به نام جونز دستگیر می کند. جونز دچار معلولیت ذهنی است و باز جویی از او، کارگاه لوکی را به جایی نمی رساند. اما لوکی تصور می کند که جونز در حال فریب پلیس است…

نقد فیلم زندانیان

فیلم آمریکایی زندانیان از لحاظ فیلم نامه بسیار زیبا است. فیلم نامه ریتم بسیار خوبی دارد و هر از چندگاهی یک غافلگیری جالب در فیلم اتفاق می افتد. از طرف دیگر تغییر مکرر خلق و خوی شخصیت ها نیز کاملا خلاقانه به ابهام بیشتر داستان کمک می کند. بازیگران نیز بازی بسیار خوبی دارند. مثل همیشه جیک جیلنهال و هیو جکمن بسیار خوب بازی می کنند.

آیا فیلم Prisoners را ببنیم؟

این فیلم آمریکایی نیز جزو 250 فیلم برتر تاریخ از منظر IMDB است. این فیلم در اغلب سایت های نقد و بررسی فیلم و سریال هم مورد توجه ویژه قرار گرفت و نمره بسیار خوبی را کسب کرده است. بیشتر منتقدین روند داستان را ستودند و این فیلم را به عنوان یکی از بهترین فیلم های آمریکایی سال 2013 عنوان کردند. دنیس ویلنیو به خوبی رازآلود بودن داستان را در کل فیلم حفظ می کند.

بازیگران فیلم زندانیاننقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (91)هیو جکمنکلر دوورشخصیت اصلی داستان که دخترش به طرز عجیبی ناپدید می شود.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (92)جیک جیلنهالکاراگاه لوکیمامور پرونده ناپدید شدن مرموز دختران
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (93)ویولا دیویسنانسیمادر یکی از دختران ناپدید شده
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (94)پل دانوآلکسمتهم دزدیدن دختران

بهترین فیلم های آمریکایی مشابه فیلم زندانیان

فیلم های آمریکایی زیر نیز از لحاظ داستانی مشابه فیلم سینمایی آمریکایی زندانیان هستند.

 • هفت Seven: یک قاتل تصمیم دارد هفت نفر را که نماد هفت گناه کبیره هستند بکشد. او این افراد را به طرز وحشتناکی به قتل می رساند. دو کارآگاه مامور رسیدگی به این پرونده هستند…
 • رودخانه مرموز Mystic River: شخصی به نام جیمی در می یابد که دخترش به شکل وحشتناکی کشته شده است. کارآگاه شان در پی یافتن قاتل است…
 • زودیاک Zodiac: رابرت کارآگاهی باهوش است که باید یک قاتل حرفه ای و سریالی به نام زودیاک را دستگیر کند. اما زودیاک به سادگی به دام پلیس نمی افتد…

17- هری پاتر 2 قسمت یادگاران مرگ Harry Potter and the Deathly Hallows 2

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (95)

هری و دوستانش قصد دارند به مبارزه با لرد ولدمورت بروند. آنها برای این این کار به کمک یک جن به نام گریپ هوک نیازمند هستند…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (96)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم پاهری پاتر 2 را میگه:

فیلم سینمایی آمریکایی هری پاتر و یادگاران مرگ در سال 2011 و در ژانر معمایی و فانتزی ساخته شد. البته این فیلم محصول مشترک آمریکا و بریتانیا است. این فیلم به فروش میلیارد دلاری رسید و منتقدین، نقدهای مثبتی نسبت به آن داشتند.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2010فانتزی146دیوید یتسبرادران وارنر
2011فانتزی130دیوید یتسبراردان وارنر

خلاصه: هری پاتر و دو دوستش به نام های هرماینی و رون برای نبرد نهایی علیه ولدمورت خود را آماده می کنند. آنها قصد دارند سه هورکراکس را پیدا کنند و نابود کنند. آنها از یک جن به نام گریپ هوک می خواهند که آنها را کمک کند. اما گریپ هوک در ازای کمک، یک شرط می گذارد. او خواهان شمشیر گریفندور است که در اختیار هری است. هری شرط را می پذیرد، اما گریپهوگ به آنها خیانت می کند. به همین دلیل هری و دوستانش به مخمصه می افتند…

بررسی فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ

این فیلم قسمت آخر از مجموعه هری پاتر محسوب می شود. بعد از ارائه 8 قسمت کلی، قسمت دوم هری پاتر و یادگاران مرگ انتظارات را در مورد یک پایان فراموش نشدنی برآورده کرد. در این قسمت، تمام نقاط ضعف قسمت های قبلی برطرف شده و باز هم شاهد هیجانات زیاد و زد و خوردهای زیادی هستیم که نشان می دهد جی کی رولینگ (نویسنده ) و یتس (کارگردان) ماهیت اصلی فیلم یعنی هیاهو، جنگ و آشوب را از یاد نبرده اند!

چرا فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 را باید دید؟

این فیلم از راتن تومیتوز 96 گرفته است. البته فیلم سینمایی آمریکایی هری پاتر و یادگاران مرگ به دلیل هیجان بالا، جلوه های بصری خیره کننده و بازی خوب بازیگران نسبت به قسمت های قبلی هری پاتر، اثری رضایت بخش هم از منظر تماشاگران و هم از دید منتقدین محسوب می شود و انتظار چنین امتیازاتی هم می رفت. برادران وارنر حقیقتا یکی از پایان های جالب را برای این فیلم رقم زد.

بازیگران فیلم هری پاتر و یادگاران مرگنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (97)دنیل ردکلیفهری پاترشخصیت اصلی داستان که قصد سرقت از یک بانک را دارند…
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (98)اما واتسونهرماینیاز دوستان هری پاتر
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (99)رالف فینسولدمورتشخصیت مقابل هری پاتر
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (100)هلتا کارتربلاتریکس جادوگر و از گروه ولدمورت

قسمت های مختلف مجموعه هری پاتر

مجموعه هری پاتر از سال 2001 تا 2011 یکی از بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی فانتزی محسوب می شود.

 • هری پاتر و جام آتش Harry Potter and the Goblet of Fire: هری در یک مسابقه جادوگری شرکت می کند. پس از موفقیت در مسابقه به گورستانی عجیب منتقل می شود…
 • هری پاتر و سنگ جادو Harry Potter and the Sorcerer’s Stone: این فیلم در واقع قسمت اول از فیلم های آمریکایی مجموعه هری پاتر است که در مورد آغاز دوران جادوگری هری پاتر می باشد.
 • هری پاتر و یادگاران مرگ (قسمت اول) Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1: ولدمورت قوی تر شده است و وزارت سحر و جادو را تصاحب کرده است. هری و دوستانش قصد نابودی او را دارند…

18- سرآغاز – تلقین Inception

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (101)

یک دزد حرفه ای قادر است اطلاعات افراد را در خواب از آنها بدزدد. تا اینکه یک شرکت جاسوسی ماموریت عجیبی به او می دهد…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (102)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم تلقین را میگه:

فیلم سینمایی آمریکایی سرآغاز یا تلقین فیلمی اکشن و مثل همیشه علمی! از کریستوفر نولان است. فیلم آمریکایی اینسپشن یکی از پیچیده ترین فیلم های کریستوفر نولان نیز محسوب می شود.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2010اکشن – علمی148کریستوفر نولانبرادران وارنر

خلاصه: دام کاب یک دزد بسیار حرفه ای است. او می تواند وارد رویاهای طعمه خود شود و از ناخودآگاه آنان، اطلاعات مدنظرش را جمع آوری کند. این توانایی باعث می شود تا سازمان های جاسوسی او را به خدمت بگیرند. یک شرکت جاسوسی از او می خواهد که یک ایده را در ذهن فردی قرار دهد. کاب تا حالا این کار را انجام نداده است. از طرفی او دشمنی را احساس می کند که تمام نقشه های او را می داند. گروه کاب قادر به دیدن این دشمن نیستند و فقط خود کاب می تواند این دشمن را ببیند…

حقایق خواندنی فیلم تلقین

نگارش فیلم نامه فیلم سینمایی آمریکایی تلقین بسیار زمان بر و پیچیده بود. به گفته خود کریستوفر نولان این فیلمنامه بیش از 10 سال زمان برد. او قصد داشت این فیلم آمریکایی را در سال 2001 بسازد. اما احساس کرد برای ساخت این فیلم خیلی جوان و بی تجربه است. نولان پس از 3 فیلم خبیث، بتمن آغاز می کند و شوالیه تاریکی، این فیلم آمریکایی جذاب را در سال 2010 ساخت.

نقد فیلم Inception

موضوعات مطرح شده در فیلم سینمایی آمریکایی در مورد خواب و رویا کاملا علمی و مبتنی بر تحقیقات جدید است. از این رو پیچیدگی فهم آن ها نیز چندبرابر شده است. به همین دلیل اگر چه مفاهیم پیچیده ای در فیلم مطرح شده است، اما کارگردانی نولان ریتم فیلم را حفظ می کند. توصیه می کنیم این فیلم زیبا با بازی دی کاپریو و تام هاردی را با دقت بسیار زیاد تماشا کنید.

بازیگران فیلم سینمایی آمریکایی تلقیننقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (103)لئوناردو دیکاپریودام کابدزدی بسیار حرفه ای که با ورد به ضمیر ناخودآگاه افراد اطلاعات آنها را می دزدد.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (104)تام هاردیایمزهمکار کاب
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (105)جوزف گوردون لویتآرتوراز دیگر همکاران کاب
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (106)ماریون کوتیلاردمالهمسر متوفای دام کاب

فیلم های مشابه فیلم آمریکایی اینسپشن

فیلم های سینمایی آمریکایی ساخته شده توسط کریستوفر نولان همواره موضوعات علمی و البته پیچیده را مطرح می کند. فیلم های زیر نیز از لحاظ پیچیدگی شبیه فیلم سینمایی آمریکایی تلقین هستند:

 • انگاشته Tenet: این فیلم نیز یکی از بهترین فیلم های جدید آمریکایی با کارگردانی کریستوفر نولان است. یک مامور سیا توسط سازمانی مرموز استخدام شده تا یک تبهکار روسی را دستگیر کند…
 • منبع کد Source Code: گزارش شده است که در یک قطار در مسیر شیکاگو، یک بمب گذاری اتفاق افتاده است. یک سرباز ارتش باید بمب گذار را پیدا کند…
 • حلقه مرگ Looper: روسای یک تبهکار، او را به سی سال قبل برمی گردانند تا قاتلان حرفه ای او را بکشند…

19- شهر The Town

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (107)

داگ یک سارق حرفه ای بانک است. او در یکی از سرقت های خود، به کارمند بانک دلبسته می شود…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (108)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم شهر را میگه:

اگر بخواهیم فیلم های سینمایی آمریکایی که بن افلک در آنها حضور داشته را بررسی کنیم، قطعا فیلم هایی که او کارگردانی کرده، یک سر و گردن از فیلم هایی که صرفا بازیگر بوده بالاتر هستند. فیلم شهر یا تاون، یکی از بهترین فیلم های آمریکایی است که در ژانر تریلر جنایی ساخته شده است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2010تریلر – جنایی150بن افلکبرادران وارنر

خلاصه: داگ مک ری اهل خانواده ای است که کارشان سرقت بانک است. پدرش به جرم سرقت از بانک در حبس ابد است. اما این موضوع برای داگ عبرت نشده و او یک گروه برای سرقت های مسلحانه از بانک تدارک دیده است. اما در یکی از سرقت های خود، شیفته مدیر داخلی بانک به نام کلر می شود. علاقه ای که برای داگ بسیار خطرناک است. اما او به هر طریقی قصد دارد به سراغ کلر برود. در همین حین کلر متوجه می شود که کار داگ چیست و …

حقایق فیلم سینمایی آمریکایی شهر

جرمی رنر بازیگر نقش جیمز و بلیک لایولی بازیگر نقش کریستا، برای این که بهتر بتوانند با سارقان بانک آشنایی داشته باشند، مدتی را در محله خلافکاران شهر بوستون سپری کردند.

فیلم در ابتدا بیش از 4 ساعت بود. به همین دلیل بن افلک با تغییراتی که اعمال کرد فیلم به حدود سه ساعت تقلیل پیدا کرد. اما کمپانی برادران وارنر اعتقاد داشتند این میزان هم زیاد است و باید کمتر شود. چرا که برای مخاطب فیلم سه ساعتی جذابیت ندارد!

چرا فیلم سینمایی The Town را پیشنهاد می کنید؟

فیلم سینمایی آمریکایی شهر از لحاظ شخصیت پردازی تحسین شده است. بازی جرمی رنر به عنوان نقش مکمل در جشنواره های مختلف از جمله اسکار، گلدن گلوب و دالاس ستوده شد. سومین تجربه کارگردانی بن افلک بسیار تحسین برانگیز است و او توانسته 4 شخصیت اصلی فیلم را به خوبی در متن قصه قرار دهد. بازی ربکا هال نیز در این فیلم بسیار قابل توجه است.

بازیگران فیلمنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (109)ربکا هالکلیریکی از کارکنان بانک
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (110)بن افلکداگشخصیت اصلی داستان و رهبر گروه سارقین
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (111)حرمی رنرجیمزیکی از افراد گروه داگ
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (112)بلیک لایولیکریستاخواهر جیمز

تریلرهای جنایی مشابه فیلم شهر

فیلم های سینمایی آمریکایی زیر نیز تریلرهای جذابی محسوب می شوند.

 • کد 999 Triple 9: یک گروه از سارقین بانک تصمیم دارند با بزرگترین سرقت تاریخ را انجام داده و بر گردن یک پلیس بیاندازند…
 • مخمصه Heat: نیل که یک سارق حرفه ای است در یکی از سرقت های خود ردپایی از خود به جا می گذارد. یک پلیس کارشکته به دنبال نیل است…
 • مرد نفوذی Inside Man: دالتن یک سارق حرفه ای است که همواره از پلیس ها یک گام جلوتر است، اما یک بار در مخمصه ای بزرگ می افتد…

20- جزیره شاتر Shutter Island

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (113)

دو کلانتر به جزیره شاتر می روند تا معمای فرار یک بیمار روانی را بررسی کنند. اما آنها متوجه می شوند که رفتارهای افراد جزیره بسیار عجیب است…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (114)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم جزیر شاتر را میگه:

مارتین اسکورسیزی یکی از بهترین فیلمسازان هالیوود، در سال 2010 فیلمی جذاب در ژانر نوآر و روان شناختی ساخت که هنوز هم بعد از 10 سال، فیلمسازان و منتقدین نظرهای مختلفی در مورد رازآلود بودن این فیلم سینمایی آمریکایی دارند.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2010رازآلود -مهیج138مارتین اسکورسیزیپارامونت پیکچرز

خلاصه: از تیمارستان جزیره ای مرموز به نام شاتر در نزدیکی شهر بوستون، یک بیمار روانی فرار کرده است. دو کلانتر به نام های تدی دانلیز و چاک ایول برای تحقیق در مورد فرار این بیمار روانی به آنجا می روند. اما هر دو می بینند که پلیس مستقر در جزیره، مسئولان بیمارستان و همه افرادی که در جزیره هستند، رفتارهای غیر عادی و عجیبی دارند. تدی به همه افراد جزیره حتی به همکارش چاک نیز مشکوک می شود. او تصور می کند همه افراد جزیره در حال توطئه علیه او هستند. تدی خود را در خطر میبیند تا اینکه …

نکات جالب در مورد فیلم شاتر آیلند

جالب است بدانید این فیلم قرار بود بعد از فیلم سینمایی آمریکایی گرگ وال استریت ساخته شود. اما آن فیلم نیاز به بودجه زیادی داشت و چون تهیه کنندگان نتوانسته بودند این بودجه را تامین کنند از این رو فیلم شاتر آیلند که بودجه کمتری نیاز داشت را ساختند. این فیلم برگرفته از رمان معروفی اثر دنیس نیهان است. اثری ماندگار که مارتین اسکورسیزی به زیبایی و البته پیچیده ترین حالت ممکن، آن را روایت می کند.

آیا فیلم Shutter Island را ببینیم؟

این فیلم جزو 250 فیلم برتر تاریخ از منظر IMDB است. فیلم آمریکایی جزیره شاتر جزو رازآلودترین فیلم های دهه 2000 نیزبه شمار می رود. از این رو دیدن این فیلم سینمایی آمریکایی را البته با دقت! پیشنهاد می کنیم. همانطور که اشاره شد پس از 10 سال هنوز در مورد موضوعات مختلف این فیلم بحث و جدل بین تماشاگران و منتقدین وجود دارد!

بازیگران فیلم سینمایی آمریکایی جزیره شاترنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (115)لئوناردو دی کاپریوتدی دانیلزمارشال ایالت متحده که باید برای بررسی جریان فرار یک بیمار روانی به جزیره شاتر برود.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (116)مارک روفالوچاک ایولهمکار دانیلز
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (117)بن کینسلیدکتر کاولیرئیس تیمارستان
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (118)میشل ویلیامسدولورسهمسر دانیلز

فیلم های آمریکایی رازآلود و مهیج

فیلم های سینمایی آمریکایی زیر نیز از جمله فیلم های آمریکایی هستند که در سبک تریلر رازآلود شاخته شده اند. اما شاید بهترین فیلم آمریکایی در سبک تریلر در سال 2010 فیلم شاتر آیلند باشد.

 • ماشین کار The Machinist: این فیلم نیز یکی از بهترین فیلم های آمریکایی محسوب می شود.تروور یک سال است که نخوابیده و از بی خوابی رنج می برد. او به همه اطرافیانش مشکوک و بدگمان است و …
 • بازی The Game: نیکلاس از طرف برادرش به یک بازی مرموز دعوت می شود. این بازی به شدت واقعی است و خطرات بسیار زیادی دارد…
 • هویت Identity: در یک هتل عجیب و غریب ده نفر به دلایل مختلف ساکن هستند. به صورت کاملا غیرعادی مسافران این هتل یکی پس از دیگری، کشته می شوند…

21- هاچی داستان یک سگ Hachi A Dogs Tale

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (119)

هاچی سگ زیبایی است که توسط ویلسون پیدا می شود و رابطه ای صمیمی بین آنها شکل می گیرد. هاچی هر روز ویلسون را تا ایستگاه قطار همراهی می کند تا اینکه …

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (120)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم هاچی داستان یک سگ را میگه:

لاسه هالستروم در سال 2009 یکی از احساسی ترین فیلم های تاریخ را ساخته است. این فیلم آمریکایی جذاب و البته متاثر کننده، رابطه صمیمی بین یک سگ و یک استاد دانشگاه را به خوبی و زیبایی روایت می کند.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2009درام – خانوادگی93لاسه هالستروماینفرنو پروداکشن

خلاصه: پارکر ویلسون یک استاد موسیقی است. او در یکی از سفرهای خود سگی را پیدا می کند. او تصمیم می گیرد سگ را به خانه خودش ببرد. کم کم رابطه ای صمیمی بین سگ و ویلسون شکل می گیرد که باعث وابستگی شدید سگ می شود. سگ که هاچی نام دارد هر روز ویلسون را تا ایستگاه قطار همراهی می کند و منتظر می ماند تا او از محل کارش برگردد. اما در یک روز که ویلسون به سرکار می رود، برای او اتفاق بدی می افتد…

واقعیت داستان هاچی در فیلم آمریکایی هاچی داستان یک سگ

داستان فیلم سینمایی آمریکایی هاچی واقعی است. البته به آمریکایی بازتعریف شده است. هاچیکو سگ نر سفیدی از نژاد آکیتا در کشور ژاپن بوده که حد فاصل 1923 تا 1935 زندگی می کرده است. او بعد از پیدا شدن توسط یک استاد دانشگاه به نام شابو اوئنو هر روز به ایستگاه قطار می رفت و تا زمان برگشت استاد اوئنو منتظرش می ماند. این سگ وفادار به مدت 9 سال پس از مرگ استاد اوئنو نیز، هر روز صبح به محل ایستگاه قطار می رفت و منتظر صاحبش بود. به طوری که این سگ سمبل وفاداری در ژاپن است.

آیا فیلم احساسی Hachi A Dogs Tale را ببینیم؟

داستان این فیلم درام بسیار تاثیرگذار است و جزو زیباترین و جذاب ترین فیلم ها در مورد ارتباط صمیمی بین انسان و حیوان است. استقبال زیاد از این فیلم سبب شد تا در سالهای بعد، فیلم های متعدد در مورد رابطه انسان ها و سگ ها ساخته شود. اما با زهم به جرات می توان گفت بهترین فیلم آمریکایی در دهه 2000 در مورد رابطه انسان و یگ، همین فیلم هاچی داستان یک سگ است.

بازیگران فیلم آمریکایی هاچی داستان یک سگنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (121)ریچارد گریپارکر ویلسوناستاد ویلسون، که هاچی را به طور اتفاقی می یابد و از او سرپرستی می کند.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (122)جوان آلنکیتهمسر پارکر
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (123)کری تاگاواکناستاد ژاپنی و دوست پارکر ویلسون
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (124)جیم گافیگانکارتصاحب کتاب فروشی

فیلم های سینمایی آمریکایی مشابه با فیلم هاچی داستان یک سگ

فیلم های آمریکایی زیر نیز جزو بهترین فیلم های هالیوود هستند که در مورد رابطه انسان ها و حیوانات هستند و شباهت زیادی به فیلم سینمایی آمریکایی هاچی دارند:

 • مکس MAX: یکی از سربازان آمریکایی در جنگ کشته می شود. سگ او به همین دلیل دچار استرش می شود و نیاز به مراقبت شدید دارد…
 • هاچیکو Hachiko: این فیلم نسخه ای قدیمی تر از فیلم هاچی محسوب می شود که در سال 1987 ساخته شده است.
 • هدف یک سگ A Dogs Purpose: این فیلم سرگذشت یک سگ را نشان می دهد که در طول چندین سال با افراد مختلفی زندگی کرده است…

22- گرن تورینو Gran Torino

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (125)

یک کهنه سرباز آمریکایی به نام والت با گروهی از مهاجران آسیایی همسایه است. او رفتار خوبی با همسایگان مهاجر خود ندارد. پس از مدتی یک نوجوان به والت نزدیک می شود. والت می فهمد در مورد مهاجران اشتباه فکر می کرده است…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (126)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم گرن تورینو را میگه:

در این قسمت لیست بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی به فیلمی ماندگار اثر کلینت ایستوود کارگردان و بازیگر مشهور هالیوودی می رسیم.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2008درام – تریلر116کلینت ایستوودبرادران وارنر

خلاصه: والت کواسکی یک پیرمرد بداخلاق و خشن است که معمولا نسبت به همه چیز غر می زند. او دیدگاه های تبعیض آمیز و نژادپرستی دارد. او در سال 1972 به علت رشادت ها در جنگ کره جایزه ای به نام گرن تورینو را دریافت کرد. جایزه ای ارزشمند که یکی از همسایگان او قصد دارد آن را بدزدد. همسایگان والت عمدتا مهاجران آسیایی و آفریقایی تبار هستند. یکی از این همسایگان، از پسر نوجوانی می خواهد که جایزه گرن تورینوی والت را بدزدد…

نکات جالب فیلم آمریکایی گرن تورینو

در برخی از فیلم های کلینت ایستوود اشاره ای به جنگ کره (جنگی سه ساله بین کره شمالی و جنوبی در دهه 50 میلادی) می شود. خود ایستوود هیچ وقت پا به جنگ کره نگذاشت، اما به عنوان نیروی پشتیبان و نجات غریق در ارتش بود. او در این فیلم آمریکایی سعی کرده همه ویژگی های واقعی یک کهنه سرباز جنگ (حتی جزئی ترین آنها مانند تفنگ ها، تقدیرنامه ها و مدال ها) را به خوبی نشان دهد. البته این فیلم آمریکایی مورد انتقاد تعداد زیادی از مهاجران مناطق میشیگان، دیترویت و مینه سوتا (ایالت های عمدتا مهاجرنشین آمریکایی) شد. چرا که در فیلم، 53 بار کلینت ایستوود به آنها توهین کرده است.

آیا فیلم Gran Torino جذاب است؟

این فیلم آمریکایی درام یکی از بهترین و جذاب ترین ساخته های کلینت ایستوود در کهنسالی محسوب می شود. اتفاقات درام این داستان در مورد مهاجران و رابطه صمیمی یک پیرمرد غرغرو و یک نوجوان مهاجر می تواند به اندازه کافی جذاب باشد. البته این روند به نظر در هالیوود دارد به یک رویه تبدیل می شود. تلفیقی از بازیگران جوان و با تجربه به عنوان نقش های مکمل!

بازیگران فیلم آمریکایی گرن تورینونقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (127)کلینت ایستوودوالت کوالسکیشخصیت اصلی فیلم که از همسایگان مهاجرانش متنفر است!
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (128)بی وانگتائویک نوجوان مهاجر که قصد دزدیدن اشیای گرانقیمت والت را دارد.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (129)برایان هواستیوپسر کوچک والت
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (130)آنی هرسوخواهر تائو

فیلم های سینمایی مشابه فیلم گرن تورینو

فیلم های سینمایی آمریکایی زیر نیز مشابه داستان گرن تورینو هستند:

 • تیغه زنجیر Sling Blade: کارل مدت زیادی در بیمارستان روانی زندگی کرده است. او پس از بیرون آمدن از تیمارستان با فردی به نام فرانک آشنا می شود…
 • هری براون Harry Brown: هری پس از شنیدن خبر مرگ بهترین دوستش متاثر می شود. او وقتی انفعال پلیس ها را می بیند، تصمیم میگیرد خودش عدالت را اجرا کند…
 • ماد Mud: دو نوجوان با یک زندانی فراری برخورد می کنند. آنها در دوراهی گیر افتاده اند. این زندانی را به پلیس معرفی کنند یا به او کمک کنند تا به معشوقه اش برسد…

23- خون به پا خواهد شد There Will Be Blood

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (131)

دنیل که یک معدنچی طماع است، خبردار شده در روستایی در بوستون آمریکا، یک منبع عظیم نفتی پیدا شده است. او برای حفر چاه های خود به بوستون می رود اما …

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (132)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم خون به پا خواهد شد را میگه:

پل توماس اندرسون درسال 2007 یک شاهکار به تمام معنی را ساخت. فیلمی که تهیه کنندگی و نویسندگی آن را هم بر عهده داشت و اقتباسی جذاب از رمان نفت آپتون سینکلر (نویسنده نامدار آمریکایی) است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2007درام – ماجراجویی158پل توماس اندرسونپارامونت پیکچرز

خلاصه: دنیل یک جستجوگر نقره و معدنچی است. اما خبردار می شود که در نزدیکی لس آنجلس یک منبع نفتی پیدا شده است. او با تلاش بسیار زیاد یک چاه نفت را به بهره برداری می رساند. اما وقتی مطلع می شود که یک منبع بسیار بزرگتر و باارزش تر از نفت در روستای کوچکی در نزدیکی بوستون پیدا شده، تصمیم می گیرد که به آنجا برود. او تمام افراد روستا را متقاعد می کند که خانه هایشان را بفروشند تا بتواند چاه های نفت خود را بهره برداری کند. در ابتدا همه چیز به خوبی پیش می رود، اما اتفاقات ناگواری برای پروژه بلندپروازانه دنیل می افتد…

نقد و بررسی فیلم خون به پا خواهد شد

فیلم سینمایی آمریکایی خون به خواهد شد روایتگر تبدیل شدن یک انسان شریف به یک حیوان به تمام معنا است!!! در ابتدا کارگردان، انسانی شریف را نشان می دهد که کودک کارگر تازه درگذشته اش ( اچ دبلیو!) را به سرپرستی می گیرد و تمام شواهد نشان می دهد که او سخت کار می کند تا زندگی بهتری برای اچ دبلیو بسازد. اما طمع و حرص و البته نفت، به جای خوشبختی و آرامش برای او، بدبختی و آتشی خاموش نشدنی را ایجاد می کند.

جوایز فیلم خون به پا خواهد شد

این فیلم آمریکایی برای دنیل دی لوئیس بفتا، گلدن گلوب و اسکار بهترین بازیگر مرد را به ارمغان آورد. دنیل دی لوئیس معمولا هر 4 یا 5 سال یک بار نقش آفرینی می کند و پس از درو کردن! همه جوایز تا چند سال بعد از او خبری نیست! همچنین تصویربرداری این فیلم آمریکایی نیز بسیار خلاقانه و زیبا است. حتما پس از پایان دیدن فیلم، به تصویربرداری خلاقانه آن پی خواهید برد.

بازیگران فیلم خون به خواهد شدنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (133)دنیل دی لوئیسدنیلشخصیت اصلی داستان که حرص و طمع، رفتارهای او را تغییر می دهد.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (134)پل دانوپلکسی که دنیل را از یک منبع عظیم نفت خبردار می کند
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (135)کوین اوکانرهنریبرادر دنیل
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (136)کیاران هیندسفلچررقیب دنیل!

فیلم های مشابه با فیلم سینمایی خون به خواهد شد

فیلم خون به خواهد شد یکی از بهترین فیلم های سینمای آمریکایی در سال 2007 محسوب می شود.

 • غول Giant: یک دامدار اهل تگزاس با اینکه زندگی خوبی دارد، اما به خاطر حرص و طمع به ایالت مریلند سفر می کند…
 • همشهری کین Citizen Kane: این فیلم نیز یکی از بهترین فیلم های آمریکایی تاریخ محسوب می شود. چالز فاستر کین یکی از سرمایه داران بزرگ آمریکایی است. اما بدشانسی های مکرر او را از قله به زیر می کشاند…
 • استاد The Master: یک سرباز نیروی دریایی از جنگ برگشته، اما بسیار افسرده و ناراحت است. او هیچ چیز بلد نیست و آینده روشنی ندارد تا اینکه …

24- به‌سوی طبیعت وحشی Into the Wild

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (137)

کریستوفر یک دانشجوی نخبه است که از زندگی روزمره خسته شده و قصد دارد به زندگیش تنوع ببخشد. او تصمیم می گیرد به آلاسکا برود و زندگی به سبک جدید را آغاز کند…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (138)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم به سوی طبیعت وحشی را میگه:

چهارمین تجربه کارگردانی شان پن (بازیگر، نویسنده و تهیه کننده مطرح هالیوود) یک فیلم جذاب در حوزه طبیعت است. او در این فیلم سینمایی آمریکایی با اقتباس از یک کتاب خواندنی، اثر جان کراکائر (نویسنده معروف آمریکایی) داستان سفرهای یک جوان به آلاسکا را روایت می کند.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2007ماجراجویی148شان پنپارامونت پیکچرز

خلاصه: کریستوفر مک کندلس یک ورزشکار و دانشجوی نخبه است. او از زندگی ماشینی خسته شده است. از این رو تصمیم می گیرد بدون هیچ گونه تجهیزاتی به نقاط سرد ایالت آلاسکا برود. هدف کریستوفر این است که مدتی را در تنهایی و به دور از تمدن زندگی کند. تصمیمی ماجراجویانه که سبب می شود او با چالش های زیادی دست و پنجه نرم کند…

حقایق فیلم به‌سوی طبیعت وحشی

امیل هیرش بازیگر نقش اول فیلم، ادعا می کند که ساعتی که در فیلم در دست دارد را خود کرستوفر مک کندلس به او هدیه داده است! همچنین از آنجاییکه مک کندلس، در این سفر ماجراجویی، میزان زیادی از وزن خود را از دست داده بود و هنگامی که جسدش پیدا شد فقط 30 کیلوگرم وزن داشت، امیل هیرش نیز مجبور به کاهش وزن سریع شد. او در یکی از سکانس های فیلم مجور می شود در یک دریاچه در حد انجماد شنا کند!

فیلم Into the Wild

برای کسانی که علاقه مند به فیلم های ماجراجویی هستند، به سوی طبیعت وحشی یک فیلم جذاب خواهد بود. این فیلم آمریکایی یک درام تلخ در مورد شخصی است که قصد داشت متفاوت از بقیه زندگی کند. البته در مورد ماجراجویی مک کندلس بحث های زیادی وجود دارد. چرا او بدون تجهیزات لازم به آلاسکا می رود.؟ چرا او زندگی خوب خود را ترک می کند و چنینن سرنوشت عجیبی را برای خود رقم می زند؟

بازیگران فیلم به سوی طبیعت وحشینقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (139)امیل هیرشکرسیتوفرماجراجویی که قصد زندگی به سبک خودش در آلاسکا را دارد!
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (140)کریستین استوارتتریسیدختری که کریستوفر را دوست دارد!
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (141)وینس ووینواینکارفرمای کریستوفر
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (142)مارسیا هاردنبیلیمادر کریستوفر

فیلم های ماجراجویانه آمریکایی

فیلم های آمریکایی زیر نیز جزو بهترین فیلم های سینمایی در ژانر ماجراجویی هستند:

 • جنگل Jungle: یک گروه از ماجراجویان قصد دارند به جنگل های بولیوی بروند و گروهی از سرخ پوستان را پیدا کنند…
 • راه The Way: پدری پس از مرگ فرزندش قصد دارد کار نیمه تمام او را کامل کند. از این رو راهی سفری دور و دراز می شود…
 • گری Gerry: دو دوست ماجراجو به سفری دراز می روند. اما در میانه راه آذوقه آنها تمام می شود…

25- شبکه اجتماعی The Social Network

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (143)

مارک زاکربرگ سایتی برای نظردهی دانشجویان نسبت به هم ایجاد کرده است. این سایت در واقع نسخه ابتدایی فیسبوک است…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (144)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم شبکه اجتماعی را میگه:

یکی دیگر از فیلم های درام و جذاب دیوید فینچر کارگردان سرشناس سینمای هالیوود، فیلم سینمایی آمریکایی شبکه اجتماعی است. همانطور که از نام آن پیداست، فیلم آمریکایی سوشال نتورک درباره شبکه اجتماعی فیسبوک و تلاش های مارک زاکربرگ ساخته شده است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2010تاریخی – درام120دیوید فینچرکلمبیا پیکچرز

خلاصه: مارک زاکربرگ که یک دانشجو و برنامه نویس جوان در دانشگاه هاروارد است از نداشتن رابطه اجتماعی خوب رنج می برد. او به تازگی از نامزد خود جدا شده است و به همین دلیل سعی می کند با کدنویسی خود را سرگرم کند. او یک سایت برای اظهارنظر دانشجویان نسبت به هم تاسیس می کند که بسیار مورد استقبال دانشجویان قرار می گیرد. به همین دلیل سرورهای دانشگاه دچار مشکل می شوند و او 6 ماه از تحصیل محروم می شود. نبوغ او در ساخت سایت های شبکه اجتماعی باعث می شود تا برادران وینک لواس (دانشجویان رشته بازرگانی و تجارت دانشگاه هاروارد) از او بخواهند یک شبکه اجتماعی برای آن ها راه اندازی کند…

حقایق خواندنی فیلم شبکه اجتماعی

مارک زاکر برگ دوست نداشت در زمان حیاتش در مورد او فیلمی ساخته شود. او بعدها عنوان کرد که خیلی از اتفاقات فیلم نادرست است و تنها لباس های او درست انتخاب شده است! جسی آیزنبرگ (بازیگر نقش مارک زاکربرگ) اظهار داشته از شخصیتی که بازی کرده متنفر بوده است. او بارها در طول فیملبرداری، به سبک زندگی زاکربرگ انتقاد وارد کرده بود!

جوایز فیلم The Social Network

این فیلم آمریکایی در مراسم گلدن گلوب در چهار بخش بهترین فیلم درام، بهترین کارگردان، بهترین موسیقی متن و بهترین فیلم نامه برنده شد. همچنین در اسکار بهترین موسیقی، بهترین فیلم نامه اقتباسی و بهترین تدوین را از آن خود کرد. توصیه می کنیم فیلم شبکه اجتماعی را ببینید تا بهتر با شخصیت یکی از ثروتمندترین افراد حال حاضر دنیا بیشتر آشنا شوید.

بازیگران فیلم شبکه اجتماعینقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (145)جسی آیزنبرگمارک زاکربرگخالق شبکه اجتماعی فیسبوک
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (146)اندرو گارفیلدادواردوصمیمی ترین دوست مارک
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (147)جاستین تیمبرلیکشانخالق شبکه اجتماعی صوتی نپستر
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (148)ارمی همرتایلربرادران وینکلواس!

بهترین فیلم آمریکایی در مورد دانشمندان و افراد مشهور

فیلم های سینمایی آمریکایی متعددی در مورد شخصیت های مشهور و دانشمندان علوم مختلف تا امروز ساخته شده است.

 • بازی تقلید The Imitation Game: یک ریاضی دان نخبه به نام آلن تورینگ قصد دارد در طول جنگ جهانی، پیامهای رمزنگاری شده فرماندهان آلمانی را بشکند…
 • استیو جابز Steve Jobs: این فیلم سینمایی آمریکایی نیز در مورد زندگی موسس شرکت اپل، استیو جابز است.
 • بنیان گذار The Founder: این فیلم سرگذشت ری کراک، موسس و مدیر رستوران های زنجیره ای مک دونالد را روایت می کند.

26- پرستیژ The Prestige

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (149)

آلفرد و رابرت دو دوست شعبده بار هستند. رابطه آنها به عنوان همکار بسیار عالی است تا اینکه در جریان یکی از اجراهای خود اتفاق بدی می افتد…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (150)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم پرستیژ را میگه:

دوباره به کریستوفر نولان می رسیم. فیلم آمریکایی پرستیژ یا حیثیت دیگر اثر ماندگار و قابل تحسین کریستوفر نولان است که به موضوع جالب شعبده بازی می پردازد. نولان این فیلم سینمایی آمریکایی را برپایه رمان معروف کریستوفر پریست به نام حیثیت ساخته است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2006رازآلود130کریستوفر نولانبرادران وارنر

خلاصه: دو شعبده باز به نام های آلفرد و رابرت دوستان بسیار صمیمی هستند. آنها با شعبده بازی ها و ترفندهای مختلفی که اجرا می کنند، تماشاگران را مجذوب و بهت زده می کنند. اما ناگهان در یکی از اجراها، همسر رابرت در مقابل چشمان تماشاگران در یک مخزن آب خفه می شود و میمیرد. رابرت عامل اصلی این اتفاق را آلفرد می داند و به همین دلیل آن ها تبدیل به دو دشمن واقعی می شوند. آنها پس از این اتفاق، تیم های شعبده بازی خود را تشکیل می دهند و اجراهای مستقلی را دارند. اما هر کدام به نحوی تلاش می کند تا اجراهای دیگری را خراب کند…

حقایق فیلم سینمای پرستیژ

نقش کودکی که دراین فیلم آمریکایی بازی می کند را فرزند کریستوفر نولان بازی کرده است. نولان در این فیلم مثل همیشه به جزئیات توجه کرده است و نکات مختلفی را مورد توجه قرار داده است. اصطلاح پروفسور و abracadabra که در این فیلم به کرات استفاده می شود، اصطلاحات رایجی هستند که در دنیای شعبده بازها استفاده می شوند.

مسلما اتفاقات ناگوار در دنیای شعبده بازها زیاد افتاده است، اما نولان اظهار کرده که ماهیت اصلی داستان این فیلم سینمایی آمریکایی، بر اساس یک اتفاق در چین بوده است.

فیلم پرستیز اثر کریستوفر نولان

این فیلم آمریکایی در سال 2006 اکران شد. سالی که به همراه دو فیلم دیگر در مورد شعبده بازی (اسکوپ و شعبده باز) رقابت سنگینی برای جلب رضایت علاقه مندان به این سبک داشتند. البته به نظر منتقدین بهترین فیلم آمریکایی در این سبک در سال 2006 فیلم پرستیژ بود. نقش آفرینی زیبای هیو جکمن و کریستین بیل (بازیگر مورد علاقه نولان) در این فیلم هم مورد تحسین منتقدین قرار گرفت.

بازیگران فیلم پرستیژنقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (151)هیو جکمنرابرتشعبده باز ماهر و مشهور داستان
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (152)کریستین بیلآلفرددر ابتدا همکار و در نهایت دشمن رابرت
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (153)اسکارلت یوهانسوناولیویاهمکار رابرت
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (154)مایکل کینکاترمبتکر برنامه های شعبده بازی

فیلم های سینمایی مشابه فیلم پرستیژ

فیلم های زیر نیز جزو بهترین فیلمهای سینمایی آمریکایی هستند:

 • دانی دارکو Donnie Darko: دانب که در خواب راه می رود، یک شب به همین طریق از خانه خارج میشود و خرگوش غول پیکری را می بیند که به او تاریخ دقیق پایان جهان را می دهد…
 • بی خوابی Insomnia: بیل پلیسی است که به دلیل شلیک اشتباهی به همکارش دچار افسردگی شده است. او برای فراموشی این کار به ماموریت تازه ای فرستاده می شود…
 • شعبده باز The Illusionist: یک شعبده باز قصد دارد با استفاده از مهارت هایی که دارد به دختری که دوست دارد برسد…

27- وی مثل وندتا V for Vendetta

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (155)

یک نظام تمامیت خواه و ضد مهاجر در بریتانیا حکومت می کند. یک مبارز و شورشی به نام وی، قصد دارد علیه این نظام قیام کند …

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (156)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم وی مثل وندتا را میگه:

جیمز مک تیگو که از او آثاری مانند ماتریکس و جنگ ستارگان را به یاد داریم، فیلمی سیاسی و پادآرمان شهری به نام وی مثل وندتا را در سال 2005 ساخت. فیلم سینمایی آمریکایی وی مثل وندتا مضمونی ضد ابرقهرمانی و البته آنارشیستی (هرج و مرج طلبی) دارد.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2006تریلر – اکشن132جیمز مک تیگوبرادران وارنر

خلاصه: داستان این فیلم در آینده (فیلم در سال 2005 است و سال 2020 را نشان می دهد) رخ می دهد. یک دیکتاتوری ضد مهاجر در انگلیس حکومت می کند. نابرابری های اجتماعی بسیار زیاد شده و خیلی از افراد مهاجر و مخالف حکومت در اردوگاه های کار اجباری فعالیت می کنند. ایوی یک کارمند ساده در تلویزیون دولتی بریتانیا است. او از طبقه متوسط رو به پایین جامعه است و از لحاظ اقتصادی در مضیقه است. تا اینکه به طور اتفاقی با یک مبارز آزادی طلب مرموز به نام وی آشنا می شود…

حقایق جالب فیلم سینمایی وی مثل وندتا

دومینویی که در این فیلم آمریکایی مورد استفاده قرار گرفت، دارای 22000 قطعه بود که برای ساخت آن 200 ساعت زمان صرف شد. به جز این موضوع، فیلمبرداری این فیلم سینمایی آمریکایی هم چالش بزرگی برای مجموعه فیلمبرداری بود. آنها از ساعت 2 تا 4 و نیم صبح وقت داشتند که در مقابل پارلمان و برج ساعت فیلمبرداری کنند. چرا که آن محدوده، منطقه سبز لندن است و هیچ گونه تصویربرداری از آن جا قانونی نیست.

چرا فیلم V for Vendetta را پیشنهاد می کنید؟

این فیلم آمریکایی به طور نامحسوس به واقعه ای تاریخی به نام توطئه باروت (ترور پادشاه بریتانیا) اشاره می کند. همچنین می توان این اثر را بهترین فیلم آمریکایی برگرفته از کتاب کونت مونت کریستو الکساندر دوما هم دانست. در کل می توان گفت ساختن این فیلم با مفاهیم سیاسی خاص، یک حرکت جسورانه از جیمز مک تیگو محسوب می شود.

بازیگران فیلم سینمایی آمریکایی وی مثل وندتانقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (157)ناتالی پورتمنایوی مجری تلویزیون دولتی بریتانیا
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (158)هوگو ویوینگوییک تروریست هرج و مرج طلب حرفه ای
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (159)کیل مک لاکلانفنچبازرس ارشد در مورد پرونده وی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (160)جان هارتساتلررهبر حزب نورسفایر و حاکم انگلیس

فیلم های مشابه فیلم وی مثل وندتا

فیلم های سینمایی آمریکایی زیر نیز موضوع سیاسی دارند:

 • کتاب الی The Book of Eli: در آینده ای نه چندان دور، دنیا نابود شده و یک رزمجوی سابق آمریکایی! قصد دارد با استفاده از کتاب مقدس، بشریت را نجات دهد.
 • برف شکن Snowpiercer: پس از پایان دنیا فقط یک قطار وجود که تمام بازماندگان انسانها در آن قرار دارند…
 • تعادل Equilibrium: این فیلم نیز آینده ای بسیار ناگوار و بدون هر گونه کتاب، موسیقی و هنر را نشان می دهد.

28- هتل رواندا Hotel Rwanda

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (161)

به واسطه جنگ داخلی در رواندا، اقوام مختلف در حال فرار هستند. پل که یک هتلدار مهربان است، قصد دارد هتل خود را پناهگاه مردم کند…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (162)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم هتل رواندا را میگه:

یکی دیگر از فیلم های تاریخی لیست بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی فیلم هتل رواندا است. فیلمی جذاب و البته ناراحت کننده که در مورد نسل کشی 1994 در کشور آفریقایی رواندا است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2004درام – جنگی121تری جرجلاینس گیت

خلاصه: پل مدیریت یک هتل را بر عهده دارد. او به همراه همسر و فرزندانش زندگی شادی را سپری می کند. شرایط هتل هم بسیار خوب است. اما ناگهان یک جنگ داخلی رخ می دهد و ارتش دست به پاکسازی قومیتی می زند. پل به خاطر اینکه هم نژادی های او در معرض خطر نباشند، تعداد زیادی از مردم را در هتل خود پناه می بدهد. اما خبردار می شود که نیروهای سازمان ملل رواندا را ترک کرده اند. به همین دلیل او باید به تنهایی برای محافظت از پناهجویان هتلش مبارزه کند …

جنبه تاریخی فیلم هتل رواندا

پس از سقوط هواپیمای رئیس جمهور رواندا در سال 1994، هواداران او که از قوم هوتو بودند،این اتفاق را به قوم توتسی نسبت دادند. قوم هوتو حکومت را در دست می گیرد و دستور پاکسازی قوم توتسی داده می شود. به گواهی تاریخ، حدود 800 هزار نفر (طبق آمار سازمان ملل) در نسل کشی قوم توتسی، کشته شدند. آمار خود کشور رواندا بیش از یک میلیون کشته را ثبت کرده است. جامعه جهانی نیز در مورد این اتفاق منفعل عمل کرد و بیشتر کشورهای غربی، ضمن اظهار نگرانی و محکومیت، فقط اتباع خود را از آنجا بیرون بردند!

جوایز فیلم Hotel Rwanda

این فیلم سینمایی آمریکایی در سال 2004 تحسین منتقدان را برانگیخت و در جشنواره های برلین، گلدن گلوب،تورنتو، بفتا و اسکار در بخش های مختلف برنده یا نامزد شد. این فیلم بدون شک یکی از جذاب ترین فیلم های تاریخی است که در مورد کشورهای آفریقایی در سینمای هالیوود ساخته شده است. در کل هالیوود فیلم های کمی در مورد آفریقا می سازد. در حالی که تعداد فیلم هایی که در مورد آسیا ساخته به مراتب بیشتر است!

بازیگران فیلم آمریکایی هتل رواندانقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (163)دان چدلپل روسساباگیناهتل دار معروف رواندایی که در هنگام جنگ داخلی در رواندا به تعداد زیادی از مردم پناه داد.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (164)سوفس اوکوندوتاتیاناهمسر پل
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (165)واکین فینیکسجکفرمانده لهستانی که به عنوان حافظ صلح در هنگام جنگ داخلی رواندا فعالیت می کرد.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (166)نیک نولتسرهنگ الیوراز دیگر فرماندهان نظامی غربی به عنوان حافظ صلح در جنگ رواندا

فیلم های آمریکایی در ژانر جنگی

فیلم های آمریکایی زیر نیز جزو بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی جنگی محسوب می شوند.

 • فیلم آمریکایی الماس خونین Blood Diamond: سالمن در معادن آفریقا توانسته است یک سنگ بسیار پرارزش پیدا کند. دنی قصد دارد این سنگ را از او بدزدد…
 • سگ های تیراندازی Shooting Dogs: یک کشیش توانسته عده زیادی از فراریان رواندا را تحت حمایت سازمانهای حقوق بشری قرار دهد. اما شبه نظامیان افراطی در پی آنها هستند…
 • فهرست شیندلر Schindler’s List: در بحبوحه جنگ جهانی، شیندلز سعی دارد تا کارگران یهودی زیادی را از دست آلمانها فرار بدهد…

29- ذهن زیبا A Beautiful Mind

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (167)

جان نش یک ریاضی دان بزرگ در عرضه رمزگشایی اطلاعات است. اما دچار یک بیماری شده که به شدت بر روی زندگی او تاثیر می گذارد…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (168)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم ذن زیبا را میگه:

یکی از فیلم های بسیار زیبا و جذاب در مورد زندگی دانشمندان، فیلم سینمایی آمریکایی ذهن زیبا اثر ماندگار ران هاوارد است. این فیلم زندگی نامه یکی از بزرگترین دانشمندان ریاضی معاصر یعنی جان نش را روایت می کند.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2001درام – عاشقانه135ران هاواردیونیورسال استودیوز

خلاصه: جان نش نابغه ریاضی است که استعداد بسیار زیادی در کشف روابط بین اعداد دارد. او به خاطر نبوغ بالا در رمزگشایی مورد توجه سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) قرار میگیرد. اما جان یک بیماری دارد که بر زندگی او تاثیر زیادی گذاشته است. او به اسکیزوفرنی مبتلا است و به همین دلیل توهماتی دارد که زندگی او را تا آستانه فروپاشی پیش می برد. این توهمات باعث می شود تا حتی سیا در کمک گرفتن از او برای رمزگشایی شک کند اما …

تفاوت های بسیار زیاد با واقعیت در فیلم ذهن زیبا

فیلم آمریکایی ذهن زیبا تفاوت فاحشی با زندگی و سرگذشت جان نش دارد. ران هاوارد این تغییرات را سینمایی! عنوان کرده و گفته لازم بود برای چندوجهی کردن داستان، این تغییرات در فیلم به وجود بیاید.

بیماری جان نش فقط شنیداری بود، اما در فیلم علاوه بر بیماری شنیداری، بیماری بینایی هم به آن اضافه شده بود! البته جان نش توانست این بیماری شکست دهد. از طرفی به علت رمانتیک بودن فیلم، آلیشیا همسر او خیلی مهربان و وفادار توصیف شده است. در حالی که او در 1963 از جان جدا شد. البته سال 2001 آنها برای بار دوم با هم ازدواج کردند.

سخنرانی او نیز در هنگام جایزه نوبل اقتصاد، ساختگی است. چرا که اصلا او در این مراسم شرکت نکرده بود!

جوایز فیلم A Beautiful Mind

این فیلم آمریکایی جوایز متعددی از جمله بهترین فیلم نامه اقتباسی، بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین بازیگر نقش اول مرد درام را در جشنواره های اسکار، بفتا و گلدن گلوب از آن خود کرد. راسل کرو بعد از فیلم زیبای گلادیاتور در یک فیلم دیگر با حال و هوای متفاوت، نبوغ خود در بازیگری را به همه نشان داد.

بازیگران فیلم سینمایی آمریکایی ذهن زیبانقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (169)راسل کروجان نشریاضیدان نابغه آمریکایی
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (170)اد هریسپارچرعضو وزارت دفاع ایالات متحده
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (171)جنیفر کانلیآلیشیاهمسر جان
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (172)جان لوکاسهنسندوست و همکار جان

فیلم های مشابه با فیلم ذهن زیبا

فیلم های آمریکایی زیر نیز از بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی در مورد زندگی نامه دانشمندان و افراد نابغه است.

 • مردی که بی نهایت را می شناخت The Man Who Knew Infinity: این فیلم نیز در مورد یک ریاضیدان هندی و رابطه او با استادش جی اچ هاردی است.
 • تئوری همه چیز The Theory Of Everything: این فیلم سرگذشت و زندگی نامه استیون هاوکینگ یکی از بزرگترین فیزیکدانان تاریخ را روایت می کند.
 • ویل هانتینگ نابغه Good Will Hunting: ویل که سرایدار دانشگاه MIT است، استعداد بسیار زیادی در ریاضیات دارد، اما سعی می کند که ناشناخته بماند…

30- یادگاری Memento

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (173)

لئونارد مدتی پس از دست دادن حافظه کوتاه مدت خود، تلاش می کند به دنبال قاتلین همسرش بگردد. او متوجه می شود نام کوچک قاتل همسرش با ج شروع می شود…

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (174)محدثه در 1 دقیقه خلاصه فیلم یادگاری را میگه:

یک دیگر از شاهکارهای کریستوفر نولان اثری روانشناسانه به نام ممنتو یا یادگاری است که آن را بر اساس یک داستان کوتاه ساخته است. داستان کوتاهی که برادرش جاناتان آن را نوشته است.

سال ساختژانرزمان (دقیقه)کارگردانکمپانی تولید کننده
2000تریلر – رازآلود113کریستوفر نولانسامیت اینترتینمنت

خلاصه: لئونارد بازرس سابق بیمه است. او بر اثر اتفاق، حافظه کوتاه مدت خود را از دست می دهد. اما این موضوع سبب نمی شود که به دنبال قاتل همسرش نگردد. او سعی می کند ازطریق خالکوبی هایی که روی بدنش وجود دارد هویت قاتل همسرش را پیدا کند. او پس از مدتی جستجو در می یابد که نام کوچک قاتل، با ج شروع می شود و به احتمال زیاد، جان یا جیمی است. اما اطلاعات دقیقی در مورد نام خانوادگی قاتل ندارد. او به تلاش خود برای پیدا کردن قاتل همسرش ادامه می دهد تا اینکه با کمک یک پلیس، فردی به نام جیمی گراندرز را پیدا می کند. اما در این که او واقعا قاتل باشد تردید دارد…

فیلم روانشناسی ممنتو

بیماری لئوناردو در این فیلم آمریکایی به صورت علمی به Anterograde Amnesia مشهور است. این بیماری، اختلال در بازیابی اطلاعات و فراموشی جلورونده هم عنوان شده است و این گونه نیست که فرد به کلی اطلاعات را از یاد ببرد. بلکه در بازیابی اطلاعات کوتاه مدتی که به صورت گسترده وارد ذهنش شده، ناتوان است. جالب است بدانید که شخصیت سمی در این فیلم، واقعا دارای چنین اختلالی بوده و آن را تجربه کرده است.

فیلم Memeto کریستوفر نولان

بازی زیبای کری آنه ماس در این فیلم آمریکایی بسیار دیدنی است. البته کل مجموعه عالی بودند و فیلم در سال 2000 در جشنواره های متعددی موفق بود. این فیلم سینمایی آمریکایی در واقع نبوغ کریستوفر نولان را در کارگردانی به همه ثابت کرد. ممنتو در واقع آغاز عصر طلایی کریستوفر نولان در عرصه کارگردانی و حتی نویسندگی محسوب می شود.

بازیگران فیلم ممنتونقشتوضیحات
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (175)گای پیرسلئوناردوبازرس سابق بیمه که قصد انتقام از قاتلین همسرش کاترین را دارد.
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (176)کری آنه ماسناتالی همسر قاتل کاترین
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (177)استفان توبولوفسکیسمیاز دوستان لئو
فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (178)جوی پانتو لیانوتدیپلیسی که به ائو در پیدا کردن قاتل همسرش کمک می کند

فیلم های روانشناسی مانند ممنتو

فیلم های زیر نیز از لحاظ ماهیت مشابه فیلم یادگاری هستند:

 • حس ششم The Sixth Sense: مالکوم برای بهبود وضعیت کودکی به نام کول تلاش می کند. او که روانشناس کودک است از داستانی که کول توضیح می دهد و ارواحی که می بیند، متعجب می شود…
 • پیر پسر Oldboy: داستان فیلم کره ای پیر پسر در مورد مردی به نام اوتسا است که به طرز عجیبی دزدیده می شود و در یک اتاقک به مدت 15 سال زندانی می شود. او هر بار که خودکشی می کند، توسط افرادی ناشناس درمان می شود…
 • عدد 23 The Number 23: والتر شروع به خواندن یک رمان جدید می کند. اما هر چه بیشتر می خواند متوجه میشود که این رمان، تشابه زیادی با داستان زندگی خودش دارد…

فیلم سینمایی آمریکایی و تماشای آن یکی از علاقمندی های افراد برای پر کردن اوقات فراغت است. جالب است بدانید سهم عمد ای از فیلم های جهانی به آمریکا تعلق دارد و البته این موضوع غیر قابل چشم پوشی است که فیلم های سینمایی آمریکایی همواره در لیست برترین آثار قرار دارند. در این مقاله 30 فیلم سینمایی آمریکایی را معرفی کردیم. فیلم هایی که هر کدام از آنها جوایز مختلف جشنواره های معتبری مانند بریلن، گلدن گلوب، اسکار، بفتا، کن و… را برنده شده اند. قطعا فیلم های سینمایی آمریکایی دیگری هم هستند که در این لیست وجود ندارند. البته پیشنهاد می کنیم مقالات قبلی میزبان فا مگ در حوزه معرفی بهترین فیلم های سینمایی را مطالعه کنید برخی از بهترین فیلم های سینمایی آمریکایی مانند رستگاری در شاوشنگ، جوکر، پدرخوانده، شجاع دل و… در این مقالات معرفی و توضیح داده شده است بر همین اساس در لیست فعلی گنجانده نشده اند. با این وجود اگر به یک فیلم سینمایی آمریکایی علاقه دارید و نام آن در هیچ کدام از مقالات میزبان فا مگ نیامده، حتما با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم سینمایی آمریکایی + ویدیو فیلم های جدید (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Delena Feil

Last Updated:

Views: 5529

Rating: 4.4 / 5 (65 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Delena Feil

Birthday: 1998-08-29

Address: 747 Lubowitz Run, Sidmouth, HI 90646-5543

Phone: +99513241752844

Job: Design Supervisor

Hobby: Digital arts, Lacemaking, Air sports, Running, Scouting, Shooting, Puzzles

Introduction: My name is Delena Feil, I am a clean, splendid, calm, fancy, jolly, bright, faithful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.